Dla klas 1-8
Samorząd Uczniowski 2023/2024 r.
Przewodnicząca: Milena Sikora- klasa 5c
Zastępca przewodniczącej: Szymon Kraszewski - klasa 8a
Skarbnik: Hanna Kobyłko - klasa 5c
Opiekun Samorządu: Monika Krzystek
POCZET SZTANDAROWY 2023/2024 |
|
Kl. 8a |
Kl. 8b |
Natalia Kowaliczek |
Kornelia Dobek |
Maria Khaja |
Maja Łomnicka |
Kajetan Samek |
Mateusz Duda |
Opiekun Pocztu Sztandarowego: Patrycja Wiatrowska
Zestaw lektur
Klasa 1
1. Andersen Hans Christian, Baśnie (do wyboru)
2. Brzechwa Jan, Brzechwa dzieciom
3. Cichoń Waldemar, Cukierku, ty łobuzie!
4. Frączek Agnieszka, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą
5. Jansson Tove, Opowiadania z doliny Muminków
6. Kownacka Maria, Plastusiowy pamiętnik
7.Tuwim Julian, Wiersze dla dzieci
Klasa 2
1. Andersen Hans Christian, Baśnie (do wyboru)
2. Bednarek Justyna, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
3. Kasdepke Grzegorz, Detektyw Pozytywka
4. Kosmowska Barbara, Dziewczynka z parku
5. Lindgren Astrid, Dzieci z Bullerbyn
6. Parlak Danuta, Kapelusz Pani Wrony
7. Porazińska Janina, Pamiętnik Czarnego Noska
8. Terlikowska Maria, Drzewo do samego nieba
9. Wierzbicki Łukasz, Afryka Kazika
10. Wawiłow Danuta, Najpiękniejsze wiersze
Klasa 3
1. Andersen Hans Christian, Baśnie (do wyboru)
2. Justyniarski Tom, Psie troski czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca
3. Krüger Maria, Karolcia
4. Lind Asa, Piaskowy Wilk
5. Lofting Hugh, Doktor Dolittle i jego zwierzęta
6. Papuzińska Joanna, Asiunia
7. Pisarski Roman, O psie, który jeździł koleją
8. Tylicka Barbara, O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach
9. Wierzbicki Łukasz, Dziadek i niedźwiadek
Klasa 4
Lektury obowiązkowe:
1. Brzechwa Jan, Akademia Pana Kleksa
2. Christa Janusz, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
3. Gościnny Rene, Sempé Jean Jacques, Mikołajek
4. Lewis Clive Staples, Opowieści z Narnii, Lew, czarownica i stara szafa
Lektury uzupełniające:
1. Collodi Carlo, Pinokio
2. Maleszka Andrzej, Magiczne drzew
Klasa 5
Lektury obowiązkowe:
1. Molnar Ferenc, Chłopcy z Placu Broni
2. Parandowski Jan, Mitologia
3. Prus Bolesław, Katarynka
4. Sienkiewicz Henryk, W pustyni i w puszczy
Lektury uzupełniające:
1. Burnett Frances Hodgson, Tajemniczy ogród
2. Nowak Ewa, Pajączek na rowerze
3. Twain Mark, Przygody Tomka Sawyera
Klasa 6
Lektury obowiązkowe:
1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
4. Tolkien John Ronald Rewel, Hobbit, czyli tam i z powrotem,
Lektury uzupełniające:
1. Kosik Rafał, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
2. Makuszyński Kornel, Szatan z siódmej klasy
3. Montgomery Lucy Maud, Ania z Zielonego Wzgórza
Klasa 7
Lektury obowiązkowe:
1. Fredro Aleksander, Zemsta
2. Kamiński Aleksander , Kamienie na szaniec
3. Mickiewicz Adam, II część Dziadów
4. Saint-Exupéry Antonie, Mały Książę
5. Słowacki Juliusz, Balladyna
Lektury uzupełniające:
1. Christie Agata, Tajemniczy przeciwnik, Dwanaście prac Herkulesa
Klasa 8
Lektury obowiązkowe:
1. Mickiewicz Adam, Pan Tadeusz
2. Sienkiewicz Henryk, Latarnik
3. Sienkiewicz Henryk, Quo vadis
4. Żeromski Stefan, Syzyfowe prace
Lektury uzupełniające:
1. Białoszewski Miron, Pamiętnik z powstania warszawskiego
2. Lanckorońska Karolina, Wspomnienia wojenne 22 IX 1939–5 IV 1945
3. Schmidt Eric-Emmanuel, Oskar i pani Róża;