Dla klas 1-8

Samorząd Uczniowski 2021/2022 r.
 

Przewodnicząca: ..

Zastępca przewodniczącego: ...

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Marek Homoncik 

POCZET SZTANDAROWY 2021/2022

Kl. 8b

Kl. 8e

Iwona Makowska

Julia Słowińska

Oliwia Sroka

Julia Żłobicka

Mateusz Mordarski

Marcel Matujzo

 

Opiekun Pocztu Sztandarowego: Patrycja Wiatrowska
 

 

Zestaw lektur w roku szkolnym 2021/2022

Klasa 1
1. Andersen Hans Christian, Baśnie (do wyboru)
2. Brzechwa Jan, Brzechwa dzieciom
3. Cichoń Waldemar, Cukierku, ty łobuzie!
4. Frączek Agnieszka, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą    
5. Jansson Tove, Opowiadania z doliny Muminków
6. Kownacka Maria, Plastusiowy pamiętnik
7.Tuwim Julian, Wiersze dla dzieci

Klasa 2
1. Andersen Hans Christian, Baśnie (do wyboru)
2. Bednarek Justyna, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
3. Kasdepke Grzegorz, Detektyw Pozytywka
4. Kosmowska Barbara, Dziewczynka z parku
5. Lindgren Astrid, Dzieci z Bullerbyn
6. Parlak Danuta, Kapelusz Pani Wrony
7. Porazińska Janina, Pamiętnik Czarnego Noska
8. Terlikowska Maria, Drzewo do samego nieba                                                                                                                   
9. Wierzbicki Łukasz, Afryka Kazika
10. Wawiłow Danuta, Najpiękniejsze wiersze

Klasa 3
1. Andersen Hans Christian, Baśnie (do wyboru)
2. Justyniarski Tom, Psie troski czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca
3. Krüger Maria, Karolcia
4. Lind Asa, Piaskowy Wilk
5. Lofting Hugh, Doktor Dolittle i jego zwierzęta
6. Papuzińska Joanna, Asiunia
7. Pisarski Roman, O psie, który jeździł koleją  
8. Tylicka Barbara, O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach      
9. Wierzbicki Łukasz, Dziadek i niedźwiadek
 
Klasa 4
Lektury obowiązkowe:
1. Brzechwa Jan, Akademia Pana Kleksa
2. Christa Janusz, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
3. Gościnny Rene, Sempé Jean Jacques, Mikołajek
4. Lewis Clive Staples, Opowieści z Narnii, Lew, czarownica i stara szafa

Lektury uzupełniające:
1. Collodi Carlo, Pinokio
2. Maleszka Andrzej, Magiczne drzew

Klasa 5
Lektury obowiązkowe:
1. Molnar Ferenc, Chłopcy z Placu Broni
2. Parandowski Jan, Mitologia
3. Prus Bolesław, Katarynka      
4. Sienkiewicz Henryk, W pustyni i w puszczy

Lektury uzupełniające:    
1. Burnett Frances Hodgson, Tajemniczy ogród
2. Nowak Ewa, Pajączek na rowerze
3. Twain Mark, Przygody Tomka Sawyera

Klasa 6
Lektury obowiązkowe:
1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
4. Tolkien John Ronald Rewel,  Hobbit, czyli tam i z powrotem,

Lektury uzupełniające:
1. Kosik Rafał, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
2. Makuszyński Kornel, Szatan z siódmej klasy
3. Montgomery Lucy Maud, Ania z Zielonego Wzgórza

Klasa 7
Lektury obowiązkowe:
1. Fredro Aleksander, Zemsta
2. Kamiński Aleksander , Kamienie na szaniec
3. Mickiewicz Adam, II część Dziadów
4. Saint-Exupéry Antonie, Mały Książę
5. Słowacki Juliusz, Balladyna

Lektury uzupełniające:
1. Christie Agata,  Tajemniczy przeciwnik, Dwanaście prac Herkulesa
     
Klasa 8
Lektury obowiązkowe:  
1. Mickiewicz Adam, Pan Tadeusz
2. Sienkiewicz Henryk, Latarnik
3. Sienkiewicz Henryk, Quo vadis
4. Żeromski Stefan, Syzyfowe prace

Lektury uzupełniające:
1. Białoszewski Miron, Pamiętnik z powstania warszawskiego
2. Lanckorońska Karolina, Wspomnienia wojenne 22 IX 1939–5 IV 1945
3. Schmidt Eric-Emmanuel, Oskar i pani Róża;

Artykuły