Archiwum 2018/2019
REALIZACJA OFERTY EDUKACYJNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Uczniowie rozwijali uzdolnienia, zainteresowania oraz prezentowali własne umiejętności w następujących dziedzinach:
NAUKA
KONKURSY PRZEDMIOTOWE:
- Alfik Humanistyczny – Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego
- OLIMPUS – Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego
- Konkurs zDolny Ślązaczek- interdyscyplinarny
- Konkurs Recytatorski Pegazik – etap szkolny
- Konkurs „Człowiek-Środowisko-Integracja” zorganizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w ramach projektu Człowiek dla Natury - Natura dla Człowieka. Koegzystencja zamiast konkurencji w dolnośląskich obszarach Natura 2000"
- Szkolny konkursonline „100 dat na 100 – lecie odzyskania niepodległości” (konkurs indywidualny,adresowany do uczniów z kl. IV-VIII)
- Szkolny konkurs dla uczniów z kl. VII-VIII na najlepsząprezentację multimedialną o postaciach i polskich osiągnięciach z okresu II Rzeczypospolitej.
- Szkolne konkursy, które odbyły się w ramach Tygodnia Nauk Matematyczno –Przyrodniczych:
- turniej tabliczki mnożenia na czas
- konkurs na najpiękniejszą choinkę z brył geometrycznych
- konkurs SUDOKU
- konkurs OBRAZEK LOGICZNY
- konkurs zadaniowy dla klas 4-8
- konkurs układania piramidek na czas
- konkurs Matematyczne poszukiwania szkolne „Gdzie jest Mikołaj?”
- konkurs rozwiązywania rebusów przyrodniczych
- „Łamigłówkowy zawrót głowy” dla uczniów klas 4-8
- konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów klas 3
- Quiz wiedzy z języka angielskiego kurs w rozwiązywaniu krzyżówek i zagadek przyrodniczych
- Przegląd Poezji Dziecięcej „Bawimy się poezją”
- Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik”
- Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I-III
- Szkolny Konkurs „Bezpieczny uczeń”
- Mała Olimpiada Matematyczna
- Szkolny internetowy konkurs informatyczny dla kl. 4-6 „Mistrz komputera”
- Szkolny internetowy konkurs informatyczny dla kl. 7 „Mistrz komputera”
- Szkolny internetowy konkurs informatyczny dla kl. 8 „Mistrz komputera”
- Konkurs Czytelniczy dla klas I - III „Znane cytaty”
- Konkurs Czytelniczy dla klas IV - VII „Znane cytaty”
- Konkurs logopedyczny „Łamańce językowe” etap szkolny
- Szkolny konkurs dla całej klasy „Miesiąc życzliwości i dobroci dla innych”
- Szkolny konkurs na „Najpiękniejszy wiersz o misiu” w ramach „Dnia misia”
- Klasowy konkurs „Wszystko o Wielkim Poście”
- Klasowy konkurs „Przepis na zdrowy styl życia”
- Klasowy konkurs „Przepis na dobrego kolegę”
- Klasowy konkurs „Moje prawa i obowiązki”
- Szkolny quiz wiedzy o wodzie
- Szkolny konkurs na najpiękniej prowadzony zeszyt do religii
- Szkolny konkurs dla klas V „English is Fun!”
- Szkolny maraton językowy
- Konkurs Wiedzy o Rosji „Białe noce”
- VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku
- XIX edycja konkursu „T@lenty informatyczne”
- XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny Szkół Podstawowych pt. „ Ochrona przyrody w Polsce”
- Szkolne konkursy, które odbyły się w ramach Tygodnia Nauk Matematyczno –Przyrodniczych:
- Internetowy Konkurs Grafiki Komputerowej „Bezpieczna droga do szkoły”
- Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2019”
- Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”
KONKURSY PIOSENKI
- Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika
- Festiwal Trzech Kultur – Przegląd Jasełkowy i Kolędniczy w Krzeszowie
- XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek Witków 2019
- Dolnośląska Gala Talentów
- XIII Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej pt. „Przejdą lata i wieki przeminą, pozostaną ślady dawnych dni…”
- Konkurs poezji śpiewanej w ramach 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego
KONKURSY PLASTYCZNE
- XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok (etap szkolny)
- IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Projekt kartki pocztowej w ramach obchodów „100-Rocznicy Odzyskania Niepodległości” (etap szkolny)
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegamy pożarom” (etap szkolny)
- „Godność, Wolność, Niepodległość” Szkolny Konkurs Plastyczny – Niepodległa; Projekt kartki pocztowej „100 lat niepodległości” – klasy 1-4
- Szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny „Niepodległa oczami uczniów” klasy 5-6
- Szkolny konkurs na prezentację multimedialną o polskich osiągnięciach z okresu II Rzeczypospolitej oraz ich twórcach - klasy 7-8
- Szkolny konkurs plastyczny na ozdobę świąteczną w ramach programu „Żyj pięknie” - etap szkolny
- Szkolny konkurs plastyczny ,,Najpiękniejszy orzeł-godło Polski” – klasy 1-3
- Szkolny konkurs językowo-plastyczny pt. „Kartka świąteczna”
- Szkolny konkurs plastyczny pt. „Jesienny krajobraz” – klasy 1-3
- Szkolny konkurs plastyczny pt. „Owocowo-warzywny stworek” – klasy 1-3
- III Regionalny Konkurs Różańcowy Ziemi Kamiennogórskiej – etap szkolny oraz etap finałowy – klasy 1-8
- Szkolny konkurs na najciekawszy projekt koszulki na temat: „Kraj, który chcę zobaczyć”. – klasy 1-4; „Bajki i baśnie z dawnych lat” – klasy 5-8
- Klasowy konkurs plastyczno - religijny pt. Święty Mikołaj” – klasa 1c
- Klasowy konkurs plastyczno – religijny pt. „Stajenka bożonarodzeniowa” – klasa 1c
- Klasowy konkurs literacko – plastyczny na komiks o Bożym Narodzeniu – klasa 3a
- Klasowy konkurs plastyczny na przestrzenną szopkę bożonarodzeniową – klasa 5b
- Klasowy konkurs na najpiękniej prowadzony: zeszyt ćwiczeń (klasy 1-2) ; zeszyt do religii –klasy 3-8
- Konkurs Plastyczny „Bezpieczny w sieci” w ramach programu prewencyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod nazwą „Świadomy Junior”
- XXV Konkurs Plastyczny pt. „Przyjaciel i obowiązek – zwierzak”
- Miejski Konkurs Plastyczny „Kamienna Góra miastem sztuki i kultury”
- XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne spojrzenie” pod hasłem „Co nam w duszy gra?” – paleta uczuć i emocji”
- Szkolny konkurs na projekt w języku angielskim „Kim będę w przyszłości?”
- Szkolny konkurs na projekt koszulki
- Szkolny konkurs „Album tradycji i zwyczajów wielkanocnych”
- Diecezjalny konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka i osoby dorosłej”
- Szkolny konkurs na projekt Pani/Pana Kropelki z okazji Dnia Wody
- “The fashion show” – pokaz mody klas I-III
- Szkolny konkurs plastyczno-językowy “My job “
- Szkolny konkurs „My hobby”
- Miejski Konkurs Plastyczny „Kamienna Góra miastem sztuki i kultury”
- „Gran & the Magic Mineral”- “Gran i Magiczny Minerał”
- „Daję szansę bateriom i akumulatorom – mam środowisko pod kontrolą”
DZIAŁANIA EKOLOGICZNE
- Współpraca z Kołem Łowieckim Przepiórka - szkolna zbiórka kasztanów i żołędzi w ramach akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”
- Zbiórka płyt CD i baterii - ,,Stań po zielonej stronie mocy”
- Udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2018 pt. „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2 x czyściej "- porządkowanie terenów wokół szkoły, segregowanie śmieci
- Zbiórka makulatury „Ratujemy lasy” dla klas I-VIII
- Zbiórka elektrośmieci dla klas I-VIII
- Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2018 pt. „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2 x czyściej”
- Zbiórka kasztanów
- Zbiórka nakrętek
- Zbiórka makulatury „Zbieraj makulaturę – oszczędzaj lasy”
- Zbiórka baterii – akcja „Stań po zielonej stronie mocy”
- "Daję Szansę Bateriom i Akumulatorom – Mam Środowisko Pod Kontrolą”
- Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół „Zbieraj baterie i telefony”
- Szkolna zbiórka baterii i telefonów w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”
- Szkolny Konkurs „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy"
- Szkolny Konkurs „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy"
WYCIECZKI DYDAKTYCZNE
- Spacer ulicami wokół szkoły - praktyczne wykorzystanie wiedzy jak poruszać się po jezdni
- „W poszukiwaniu złotej jesieni”- ogrody działkowe
- Jesienna wycieczka- obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie
- Spacer dydaktyczny- przypomnienie zasad przechodzenia przez jezdnię
- Wycieczka do lasu- rozpoznawanie roślin i zwierząt, nazywanie warstw lasu
- Wycieczka po najbliższej okolicy- omówienie zasad ruchu drogowego. Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym przechodzenie po pasach, rozpoznawanie znaków drogowych
- Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią. Wyróżnianie i podawanie nazw odgłosów przyrody. Przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa i właściwego zachowania w czasie wycieczki
- Wycieczka do Nadleśnictwa w Świeradowie- zwiedzanie terenu szkółki leśnej, lekcja w sali edukacyjnej „Chata drwala”, spacer ścieżką edukacyjną
- Wycieczka do Dziećmorowic na warsztaty bożonarodzeniowe- zapoznanie dzieci z tradycjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Wykonanie przez uczniów własnych ozdób choinkowych, pierników, pisanie listu do Mikołaja, spotkanie z Mikołajem, zabawy z elfami
- Wycieczki dydaktyczne z przewodnikiem górskim do Karkonoskiego Parku Narodowego
Wycieczki na nekropolie, na których znajdują się groby postaci, będących bohaterami walk o niepodległość:
- Cmentarz Komunalny w Wałbrzychu-Sobięcinie: grób K. Skirmunta
- Cmentarz Katolicki w Wałbrzychu przy ul. Przemysłowej: grób Jana Dłutka
- Cmentarz Komunalny w Kamiennej Górze: miejsce spoczynku Józefa Sierocińskiego
- Wycieczka do Wałbrzycha na wykład siostry Danieli myszki o Konstantym Skirmuncie
- Wycieczka do Wałbrzycha do Obserwatorium Astronomicznego
- Wycieczka do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Karpaczu
- Wycieczka do Banku Genów w Jagniątkowie
- Wycieczka edukacyjna do Wrocławia zorganizowana prze Uniwersytet Przyrodniczy.
- Wycieczka do Wałbrzycha – zwiedzanie ruin starego Książa, poznawanie osobliwości Książańskiego Parku Krajoznawczego
- Wycieczka do Krzeszowa celem rozbudzenie wśród dzieci patriotyzmu lokalnego
- Udział w mobilnej grze terenowej pt. „W poszukiwaniu skarbu Wallenberga”
- Wycieczki szkolnego koła turystyczno-przyrodniczego: Chełmiec, Trójgarb, Lubawka, Góry Sokole
- Wycieczka edukacyjna do Myśliborza
- Wycieczki trzydniowe do: Warszawy, Łodzi, Szlakiem Orlich Gniazd – Jura Krakowsko-Częstochowska
- Wycieczka do Dąbkowa –udział w warsztatach przyrodniczych
- Wycieczka do wrocławskiego Hydropolis oraz parku trampolin
- Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie
- Wycieczka do PSP w Kamiennej Górze – udział w warsztatach
- Wycieczka klas piątych do Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju na spektakl pt. „Mitologia”
- Wycieczka do Głuszycy – Podziemnie Miasto Osówka oraz kopalnia w Nowej Rudzie
- Wycieczka do Szklarskiej Poręby - Park dinozaurów, Park linowy
LEKCJE MUZEALNE/WYKŁADY/WARSZTATY
- Lekcja połączona z warsztatami technicznymi – Zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywanie świątecznych stroików
- Warsztaty chóralno-muzyczne
- Wykład o Józefie Sierocińskim i jego związku z Kamienną Górą
- WYKŁADY:
- wykład siostry Danieli Myszki (niepokalanki) o Konstantym Skirmuncie (ministrze spraw zagranicznych w latach 1921 – 1922 i ambasadorze RP w Londynie)
- wykład Jana Lubienieckiego (historyka) o Józefie Sierocińskim (adiutancie gen. Hallera) i Błękitnej Armii
- wykład Wojciecha Błęckiego, prezesa Stowarzyszenia Kawaleryjskiego 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich we Wrocławiu, o bitwie pod Jazłowcem, 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich i Janie Dłutku (kapelmistrzu pułkowym i kompozytorze)
KULTURA
UROCZYSTOŚCI SZKOLNE
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia
- Udział klas w spotkaniu pod hasłem; „Znów jesteśmy wolni”
- Udział w akcji "Rekord dla niepodległej"- wspólne śpiewanie hymnu Polski
- Impreza środowiskowa – Wieczór wspomnień „Znów jesteśmy wolni!”
APELE OKOLICZNOŚCIOWE
- Udział w apelu z okazji Dnia Nauczyciela
- Uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
- Szkolne jasełek pt. „Boże Narodzenie w sercu zapamiętaj”
- Apel, podsumowujący działania realizowane w ramach programu „Wolność, Godność, Niepodległość”
- Przejęcie opieki nad obeliskiem Świętego Jana Pawła II
IMPREZY SZKOLNE
- Dzień Pluszowego Misia
- Spotkanie z Mikołajem
- Klasowy Dzień Chłopaka
- Andrzejkowe wróżby
- Wigilie klasowe
- Przegląd Poezji Bożonarodzeniowej- spotkanie z rodzicami i dziadkami dzieci klasy 2 c, wspólne śpiewanie kolęd, wigilijny poczęstunek
- Udział w programie edukacyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować” - próba bicia rekordu
- Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny na rzecz WOŚP
- Tydzień małego fizyka i chemika w świetlicy szkolnej
- Tydzień Nauk Matematyczno –Przyrodniczych
- „Zdrowe odżywanie” – przedstawienie profilaktyczne
- Szkolny Dzień bez Przemocy
- Walentynki 2019
- Tydzień Języków Obcych
- Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
GAZETKI I WYSTAWKI
- Moje drzewo genealogiczne
- Warstwowa budowa lasu
- Krajobrazy Polski
- Rośliny zbożowe, oleiste i włókniste
- Układ Słoneczny
- Piramida zdrowia
- Obieg wody w przyrodzie
- Na skrzyżowaniu, znaki drogowe
- Skarby jesieni
- W ogródku warzywnym
- W sadzie
- W teatrze
- Bezpieczna droga do szkoły, zasady przechodzenia przez jezdnię
- Znaki drogowe
- Jesień
- Zwierzęta domowe
- Zwierzęta leśne
- Drzewa i ich owoce
- Ptaki zimujące w Polsce i odlatujące
- Zima
- gazetka tematyczna pt. „Październik -miesiąc nabożeństw różańcowych” sala 117
- gazetka tematyczna pt. „Święty Jan Paweł II” sala 117
- gazetka tematyczna pt. „Co to jest Adwent?” sala 117
- gazetka tematyczna pt. „Wydarzenia z życia klasy 5 b” sala 117
- wystawa historyczna upamiętniająca bitwę pod Jazłowcem oraz żołnierzy 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich, K. Skirmunta, J. Dłutka, J. Sierocińskiego
- wystawa zgromadzonych przez członków społeczności szkolnej i lokalnej pamiątek rodzinnych związanych z walkami o niepodległość, odbudową i codziennym życiem w II RP
- wystawa Stamtąd przybyli moi przodkowie związana z miejscami pochodzenia przodków – mapy sporządzone przez uczniów i ich bliskich
- wystawa w sali 220 „Dalsze losy Kajka i Kokosza” - komiks
- wystawa w sali 113 poświęcona lekturom „Chłopcy z Placu Broni”, „Opowieści z Narnii, Lew, czarownica i stara szafa” (klasy 5e, 4c, 4d) – makiety ukazujące miejsca wydarzeń
- wystawa prac konkursowych – różańce (sala 117)
- wystawa prac przestrzennych wykonanych, w czasie lekcji religii: tabernakulum, ozdoby świąteczne (sala 117)
TEATR, KINO
- Wyjazd do kina Ciemna City na film pt. „Mała Stopa”
- Wyjazd do kina na film pt. "Grinch"
- Wyjazd do Teatru Zdrojowego w Wałbrzychu na spektakl pt. „Mitologia”
- Mikołajkowa wycieczka do Wałbrzycha do Cinema City na film pt. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalada”
- Wyjazd do wałbrzyskiego Zamku Książ na przedstawienie pt. „Bolko Świdnicki: Mały - Wielki Książę”
- Wyjazd do krzeszowskiego „Kina za zagrodą” na film pt. ”Rico, prawie bocian”
- Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakle pt. „Piotruś Pan” oraz „Chodź na słówko”
AUDYCJE MUZYCZNE
- 10.10.2018 r. "Muzyka Indian Ameryki Północnej"
- 7.11.2018 r. „100 lat niepodległej”
- 5.12.2018 r. "Kolędowo - na ludowo i jazzowo"
- 9.01.2019 r. „Rozrywkowe rytmy"
- 20.02.2019 r. „W świeci magii legend, czyli rzecz o muzycznych strachach”
- 20.03.2019 r. „W muzycznej galerii”
- 3.04.2019 r. „Na styku kultur”
- 8.05.2019 r. „Wiwat Stanisław Moniuszko”
- 13.06.2019 r. „Z muzyką na wakacje”
DYSKOTEKI
- Bal Karnawałowy
- Dyskoteki klasowe
- Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
TURYSTYKA I REKREACJA
- Szkolny Mikołajkowy Turniej Gier i zabaw
- Powiatowy Mikołajkowy Turniej Gier i zabaw
- Współpraca z PTSM – organizacja rajdów i wycieczek po najbliższej okolicy
- Wycieczki do Centrów Edukacji Ekologicznej: w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Jagniątkowie, Wałbrzychu, Myśliborzu
AKCJE CHARYTATYWNE
- Licytacja na rzecz WOŚP
- Akcja „Złoty Grosik”
- Wspieranie działalności charytatywnej Szkolnego Koła Wolontariatu „Świetliki”
- Pomoc w organizacji Charytatywnego Festynu na rzecz chorego Kacpra
- Udział w akcji „Marzycielska Poczta” – pisanie pocztówek i listów do chorych dzieci
- prowadzenie zbiórki artykułów dla potrzebujących rodzin w ramach projektu „Szlachetna Paczka”
- Dzień Pluszowego Misia
- Organizacja Szkolnego Tygodnia Wolontariatu: Bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny na rzecz chorego Damiana, sprzedaż kalendarzy Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, przedstawienia profilaktyczne)
- Praca na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci i aktywny udział w akcjach „Pola Nadziei” (na szkolnym skwerze zasadzono 40 żonkili), „Kup Pan Książkę” (zebrano ponad 130 książek)
- Zbiórka karmy dla Schroniska Małych Zwierząt w Jeleniej Górze,
- Nawiązanie współpracy z Kołem Łowieckim „Rogacz’ z Marciszowa - zbiórka kasztanów i żołędzi dla zwierzyny leśnej
- Dzień wody
DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- Uroczystość Pasowania Ślubowania na Ucznia
- Jesienny Festyn Rodzinny
- Dni Otwartej Szkoły
- Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019
WYCHOWANIE, PROFILAKTYKA, ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO
PROFILAKTYKA PRZEMOCY I AGRESJI WŚRÓD UCZNIÓW KLAS IV-TYCH: „ SAPER, CZYLI JAK „ROZMINOWAĆ” AGRESJĘ”
- Realizacja godzin wychowawczych (zastępstw) poświęconych: rozbudzaniu świadomej odpowiedzialności za własne działania, zwiększanie umiejętności radzenia sobie ze złością oraz przejawami agresji, integracji zespołów klasowych, poprawie komunikacji społecznej w ramach programu „Można inaczej”
- Spotkania psychoedukacyjne: „Jak radzić sobie ze złością? Trening zastępowania agresji”; „Lekcje przestrogi: agresja – jej skutki i formy obrony”
- Działania dyscyplinujące, interwencyjno - wychowawcze, motywująco – wspierające, mediacje dla uczniów i ich rodziców, opiekunów
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ OD ALKOHOLU, NIKOTYNY I NARKOTYKÓW WŚRÓD UCZNIÓW KLAS V-VI: „ WYGRAJMY MŁODOŚĆ”
- Realizacja programów „Nie pal przy mnie proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Projekt Jedno życie”
- Opracowywanie i popularyzacja materiałów dla nauczycieli, wychowawców, rodziców (tworzenie ulotek informacyjnych)
DZIAŁANIA SKIEROWANE DO CAŁEJ GRUPY UCZNIÓW:
- Apele porządkowe dotyczące praw i obowiązków uczniów, regulaminów i norm społecznych obowiązujących w szkole
- Spotkania edukacyjne z uczniami „Zbilansowana dieta dzieci w wieku szkolnym” – spotkania ze szkolną pielęgniarką
- Spotkanie z Inspektorem do Spraw Nieletnich „Bezpieczna droga do szkoły”
- Projekt „Jedno życie” – spotkanie z zakresu przeciwdziałania przemocy, cyberprzemocy oraz uzależnieniom (klasy VII i VIII)
- Spotkanie z Inspektorem do Spraw Nieletnich p. Anną Słowińską dotyczące cyberprzemocy
- „Między nami kobietkami” – spotkanie edukacyjno – profilaktyczne dotyczące dojrzewania wśród dziewcząt
- Warsztaty poprawiające relacje w klasach poświęcone umacnianiu poczucia własnej wartości, współpracy z grupą, skutecznej komunikacji oraz asertywności, radzenia sobie z presją ze strony rówieśników z uwzględnieniem klas:
- Klasa III a Tematyka (treści) zajęć
„Ryzykowne słowa – kogo możemy nimi zranić – budowanie empatii w grupie”
„Przyjaciela mieć fajnie – rozwijanie postawy szacunku dla innych i akceptacji inności”
- Klasa V e Tematyka (treści) zajęć
- „Jestem współtwórcą atmosfery w klasie”
- „Komunikacja – jak ją usprawnić”
- Klasa VII a Tematyka (treści) zajęć
- „Możemy mieć zgraną klasę”
- „Jak pracować nad właściwymi relacjami w grupie”
- „Moja złość. Pozytywne sposoby rozładowania złości”
- „Jestem współtwórcą atmosfery w klasie”
- „Co czują osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera” – projekcja filmu z komentarzem
- Klasa VIII c Tematyka (treści) zajęć
- „Czego oczekuje od dorosłych” – spotkanie z chłopcami z klasy
- „Możemy mieć zgraną klasę”
- „Jak poprawić relacje w grupie” – zajęcia z psychologiem i pedagogiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze. W bieżącym roku szkolnym poproszono Poradnię o współpracę w przeprowadzeniu takich zajęć
- „Ryzykowne słowa – kogo możemy nimi zranić – budowanie empatii w grupie”
- „Jestem współtwórcą atmosfery w klasie”
- Klasa Va, Vb, Vc Tematyka (teść) zajęć
- „Jestem współtwórcą atmosfery w klasie”
- Realizacja projektu „Jestem kulturalny i dobrze się z tym czuję”
- Spotkanie uczniów z policjantem – „Bezpieczne ferie 2019”
- Pedagogizacja rodziców – „Bezpieczne ferie 2019”
DZIAŁALNOŚĆ OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA
- Diagnozowanie sytuacji wychowawczej w klasach, rozpoznanie środowiska rodzinnego uczniów
- Rozmowy z rodzicami uczniów, kuratorami, asystentami rodziny, pracownikami socjalnymi; wywiady środowiskowe
- Rozpoznanie specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów
- Organizowanie i udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- Udzielanie porad i konsultacji rodzicom i wychowawcom
- Prowadzenie mediacji, zajęć warsztatowych
- Indywidualna terapia pedagogiczna z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych
- Opiniowanie uczniów we współpracy z wychowawcami i nauczycielami
- Monitorowanie zachowań uczniów oraz sprawowania opieki przez rodziców
- Monitorowanie frekwencji uczniów z klas I-VIII na zajęciach szkolnych
- Podejmowanie działań o charakterze interwencyjno-wychowawczym we współpracy z asystentami rodzinnymi, inspektorem ds. nieletnich, kuratorem zawodowym, zespołem miejskim i gminnym ds. przemocy w rodzinie
- Apele porządkowe dla uczniów klas I-III i IV-VIII
- Realizacja projektu „Przerwa z książką”
DZIAŁANIA SKIEROWANE DO RODZICÓW
- Porady, warsztaty, konsultacje prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- Warsztaty dla rodziców:
- mediacje
- wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, profilaktyka zachowań ryzykownych
- Oferowanie pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
- Promowanie wartości edukacji
- Udział pedagoga i psychologa w zebraniach z rodzicami uczniów
- Pedagogizacja rodziców – „Bezpieczne ferie 2019”
WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
- Sąd Rodzinny i Nieletnich
- Komenda Powiatowa Policji
- Urząd Miasta
- Starostwo Powiatowe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Dziecięca Świetlica Środowiskowa
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
- Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
- i inne
SPORT
ZAWODY MIEJSKIE
- Mini piłka koszykowa (chłopcy, dziewczęta)
- Szachy (chłopcy, dziewczęta)
- Piłka siatkowa (chłopcy, dziewczęta; kl. VII i VIII)
- Turniej Piłkarski „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
- Piłka koszykowa (chłopcy, dziewczęta)
- Unihokej (dziewczęta kl. VII i VIII)
- Piłka nożna (chłopcy, dziewczęta)
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
- Sąd Rodzinny i Nieletnich
- Komenda Powiatowa Policji
- Urząd Miasta
- Starostwo Powiatowe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Dziecięca Świetlica Środowiskowa
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
- Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
- i inne
ZAWODY POWIATOWE
- Szachy (chłopcy, dziewczęta)
- Sztafetowe biegi przełajowe (chłopcy, dziewczęta; kl. VII i VIII)
- Tenis stołowy (chłopcy)
- Piłka koszykowa (chłopcy, dziewczęta)
- Sztafety pływackie
- Mini piłka koszykowa (chłopcy, dziewczęta)
- Badminton (dziewczęta)
- Unihokej (dziewczęta kl. VII i VIII)
FINAŁ DOLNOŚLĄSKI
- Dwubój nowoczesny (chłopcy, dziewczęta; kl. VII i VIII)
- Sztafetowe biegi przełajowe (chłopcy, dziewczęta)