POŁOŻENIE

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tkaczy Śląskich mieści się w Kamiennej Górze przy ulicy Jeleniogórskiej 7. Budynek szkolny położony jest w miejscu dogodnym dla uczniów oraz rodziców. Niedaleko szkoły znajduje się świetlica środowiskowa, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Bliskie usytuowanie boiska sportowego umożliwia realizację zajęć na świeżym powietrzy. Budynek jest chroniony, wyposażony w wewnętrzny i zewnętrzny monitoring wizyjny, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa.

ZMIANOWOŚĆ

Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym. Pierwszy dzwonek rozbrzmiewa o godzinie 7:50. Dzięki temu na długich przerwach uczniowie mogą skorzystać z naszej jadalni i zjeść smaczny ciepły posiłek dowożony przez  firmę cateringową.

BAZA

Najmłodsi uczniowie spędzają czas na parterze, pierwsze i drugie piętro to królestwo klas IV-VIII. Wszyscy uczniowie kształcą się w bardzo dobrych warunkach. Sale lekcyjne są przystosowane do nauki na danym etapie edukacyjnym. Szerokie korytarze i oznakowane ciągi komunikacyjne zapewniają bezpieczne poruszanie się po budynku, dzieci niepełnosprawne mają możliwość korzystania z windy. Na terenie przyszkolnym znajduje się boisko tartanowe, a wzdłuż pasów zieleni stoją ławeczki, na których można odpocząć, kryjąc się przed słońcem.

Idziemy z duchem czasu, dbamy o bogate wyposażenie, które systematycznie się powiększa. W procesie edukacji wykorzystywane są rozmaite pomoce dydaktyczne oraz sprzęt sportowy, audiowizualny i multimedialny. Prowadzimy zajęcia w nowoczesnej Ekopracowni oraz Laboratoriach przyszłości. Uczniowie realizują swoje pasje, uczestnicząc w lekcjach kulinarnych i zajęciach z techniki. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również lekcje z długopisami i drukarkami 3D. W szkole działa dwupoziomowa biblioteka z czytelnią. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę. W bibliotece szkolnej chętnie spędzają czas zarówno dzieci starsze jak i młodsze. Systematycznie powiększa się księgozbiór szkolny. Sala komputerowa umożliwia edukację na najwyższym poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Mamy klasy o profilu sportowym. Dbamy o kondycję fizyczną, prowadzimy zajęcia na położonym w sąsiedztwie boisku sportowym. Dysponujemy pełnowymiarową salą gimnastyczną, wyposażoną w sprzęt sportowy. Przy sali znajdują się szatnie i węzły sanitarne oraz widownia dla kibiców i gości. Ponadto szkoła dysponuje również dwiema mniejszymi salami sportowymi.

Świetlica szkolna to miejsce, które odgrywa kluczową rolę w życiu naszych uczniów, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają do szkoły o 7:00 i muszą pozostać w szkole po zakończonych zajęciach. W świetlicy można spędzać czas na zabawie, nauce, rozmowach z rówieśnikami czy zdobywaniu nowych umiejętności. Świetlica szkolna zapewnia opiekę do godz. 15:30.

Nasi uczniowie od najmłodszych lat działają w samorządzie uczniowskim, bo jak mówił Janusz Korczak „Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają. Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał”.

W bogatą tradycję szkoły wpisują się liczne imprezy z udziałem całej społeczności szkolnej i środowiska. Realizujemy liczne programy profilaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne. Wspólnie z Radą Rodziców organizujemy festyny, kiermasze, akcje charytatywne, wycieczki, wyjazdy na „zieloną szkołę”, rajdy, turnieje, konkursy szkolne i międzyszkolne. Kultywujemy tradycje świąteczne i patriotyczne, podtrzymujemy pamięć o ważnych Polakach. Organizujemy Święto Szkoły, Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2. Zawsze chętnie pomagamy potrzebującym. Nasi wolontariusze – Świetliki służą pomocą i poświęcają swój czas na niesienie pomocy ludziom i skrzywdzonym zwierzętom.

KADRA

Szkoła Podstawowa nr 2 zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę: nauczycieli dyplomowanych i mianowanych, którzy służą wsparciem i doświadczeniem. Wszyscy systematycznie dbają o podnoszenie swych kompetencji zawodowych, biorą udział w rozmaitych formach doskonalenia zawodowego, podejmują kolejne stopnie awansu zawodowego. Ponadto szkoła zapewnia uczniom i rodzicom fachową pomoc pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy, szkolnego psychologa, nauczycieli specjalistów oraz koordynatora do spraw romskich. O zdrowie i bezpieczeństwo dba również pracownik ochrony oraz pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania.

SUKCESY

Nasi uczniowie odnoszą wiele sukcesów sportowych i artystycznych. Zawsze licznie bierzemy udział w uroczystym rozdaniu Stypendium Burmistrza. O wszystkich zdobywanych nagrodach, sukcesach, imprezach, uroczystościach i działaniach dowiecie się odwiedzając naszą szkolną stronę internetową.

Jesteśmy kreatywni, bo być kreatywnym, to znaczy wymyślać, eksperymentować, wzrastać, ryzykować, odnosić sukcesy i ponosić porażki, popełniać błędy i dobrze się bawić.