SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Dnia 19.11.2010r. Szkoła Podstawowa nr2 w Kamiennej Górze została zgłoszona do udziału w V edycji Społecznego, ogólnopolskiego programu „Szkoła bez przemocy”.

Program objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „Rodzice są z nami”.

W ramach realizacji programu pedagog szkolny Pani Danuta Cierpikowska powołała w XII 2010r. Szkolną Grupę Wolontaryjną „Świetliki”. W skład grupy wchodzą, chętni nieść pomoc innym, uczniowie z klas IV-VI. Grupa liczy 10 stałych członków. Wolontariusze są pełni zapału i planów na przyszłość. W pracy na rzecz potrzebujących współdziałają z Radą Rodziców.

Danuta Cierpikowska napisała Projekt wolontaryjny „ Myślę więc działam”, który 14.01.2011r. został zgłoszony do konkursu.

Przesłany projekt został pozytywnie zaakceptowany pod względem formalnym przez Biuro Konkursu.

Danuta Cierpikowska