DZIEŃ POSTACI Z BAŚNI

W piątek rano w naszej szkole pojawiło się wiele baśniowych postaci. Były wśród nich: księżniczki, rycerze, czarownice, wróżki, smerfy, krasnoludki i wiele innych istot ze świata fantazji.

Dzieci w ten sposób świętowały Dzień Postaci z Baśni.

Piękne stroje podziwiała i oceniała specjalnie powołana komisja. Wybór był niezwykle trudny, ponieważ kreacje i występy artystyczne zapierały dech w piersiach. Dodatkowo sale lekcyjne zamieniły się w baśniowe krainy.

W pionie klas 1-3 zwyciężyła klasa 3c, zaś wśród uczniów klas 4-6- klasa 6b.

Klasy w nagrodę otrzymały talony na pizzę, ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2.

Uczniowie klasy 3c pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Michalskiej przygotowali dla dzieci z klas 0-3 przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Widowisko zostało nagrodzone gromkimi oklaskami.

Wszystkim uczniom i wychowawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie dzisiejszego święta baśni.

Ponadto uczniowie wszystkich klas mieli możliwość uczestnictwa w konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”, organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w grudniu.