KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

14 czerwca 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Krzeszów 2018. Organizatorzy konkursu to  Szkoła Podstawowa i Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzeszowie. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy 4 -6  oraz klasy 7 i gimnazjum. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z  Miszkowic, Czarnego Boru, Chełmska Śląskiego, Krzeszowa, Marciszowa i  naszej szkoły.  Główne cele konkursu to prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów, popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew  oraz pokaz  posiadanych talentów. Jurorzy oceniający wykonawców brali  pod uwagę  umiejętności wokalne, poprawność językową  oraz dobór repertuaru, opracowanie i stopień trudności utworu.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. Maja Zioła z klasy 4a zaśpiewała  piosenkę  Celine Dion - My Heart Will Go On,  Julia Mrok z klasy 4e wykonała  What You Do z repertuaru Margaret  oraz Ola Majak z klasy 6c, która porwała publiczność  piosenką  You Raise Me Up  Josha Grobana. Po obradach jury okazało się, że Ola wyśpiewała I miejsce, a Julka otrzymała wyróżnienie.

Całej trójce gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.

Alicja Kania i Agnieszka Tatko Fujar