UWAGA!

W bieżącym roku szkolnym będziemy aktywnie uczestniczyć w IV edycji ogólnopolskiego programu „Wypadki na drogach-porozmawiajmy”, przebiegającej pod patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendy Głównej Policji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Temat przewodni programu to: Bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa.
Akcja odbędzie się dn.17 listopada br., na trzy dni przed Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Tego dnia w naszej szkole zostaną przeprowadzone debaty z uczniami oraz odbędą się działania towarzyszące, które poszerzą wiedzę i umiejętności uczniów na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach.
Ponadto zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie na wiersz lub hasło na temat potrzeby używania w pojeździe pasów bezpieczeństwa lub/i fotelików samochodowych dla dzieci.
Hasło lub wiersz powinny być związane bezpośrednio z tematem.
Ocenie podlegać będzie:
- trafność i celność sformułowań,
- zrozumiały i przejrzysty język, dostosowany do percepcji rówieśników, - jednoznaczność przekazu i niebudzące wątpliwości przesłanie.
Termin nadsyłania prac minie 3 grudnia. Czekają atrakcyjne nagrody.
Nauczycieli, wychowawców i rodziców informujemy, iż na stronie szkoły w zakładce DLA NAUCZYCIELI zostały zamieszczone materiały do wykorzystania w celu przeprowadzenia zajęć z dziećmi oraz poszerzenia wiedzy.