TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 14-18 maja w naszej szkole odbywał się Tydzień Języków Obcych. W tym roku uczestniczyliśmy w lekcjach kulturowych na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec oraz poznawaliśmy ciekawostki i zaskakujące fakty dotyczące tych krajów. Uczniowie klas III i V stworzyli przepiękne projekty językowo-plastyczne dotyczące Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Prace ozdobiły szkolne korytarze.

We wtorek uczniowie naszej szkoły spotkali się z Brytyjską Rodziną Królewską i wzięli udział w nietypowym konkursie, polegającym na dokładnym opisaniu wybranej postaci. W postacie królowej  Elżbiety II, jej męża Filipa, syna Karola oraz książąt z rodzinami, wcielili się uczniowie klasy VIc. Klasy piąte sprawdzały swoje możliwości językowe uczestnicząc w interaktywnym konkursie English is Fun!

Środa była dniem gier i zabaw w języku angielskim dla uczniów klas I-III. W świetlicy szkolnej czekały na nich kolorowe kocyki i wesołe zadania o różnym poziomie trudności. Każdy znalazł coś dla siebieJ.

W piątek podsumowaliśmy wspólną zabawę, wyłaniając zwycięzców konkursów. Najlepsze opisy członków Rodziny Królewskiej stworzyli: Alicja Łasicka (klasa 7a), Dominika Bogdziewicz (klasa 7a) oraz Alicja Jacak (klasa 5c). W konkursie English is Fun! Najlepiej poradzili sobie Oliwia Buczak (klasa 4d),  Michalina Zbyszowska (klasa 4d),  Kamil Leśniak (klasa 4b) oraz Klaudia Nowak (klasa 4b).

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!

Nauczyciele języków obcych

M.S.