PASOWANIE NA UCZNIA

Dn. 26 października 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze.

Uroczystość miała miejsce w sali sportowej, gdzie o godz. 9:00 zebrali się przejęci uczniowie klas pierwszych wraz ze swymi wychowawcami, rodzicami oraz bliskimi. Pani dyrektor gorąco powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie najmłodszych uczniów szkoły, którzy niecierpliwie oczekiwali pasowania. Jednak zanim to nastąpiło, reprezentanci klas 1a, 1b, 1c, 1 d przystąpili do wykonania przygotowanych dla nich zadań, sprawdzających gotowość do podjęcia nauki w szkole podstawowej. W czasie ich pracy pozostali uczniowie z każdej klasy śpiewali wesołe piosenki. Wszystkie drużyny z łatwością poradziły sobie z rozwiązaniem trzech zadań. Pierwszoklasiści zdali swój test, dlatego zasłużyli na przyjęcie do szkolnej społeczności.
Nastąpił uroczysty moment ślubowania. W obliczu godła i sztandaru szkoły dzieci złożyły swoje pierwsze ważne, oficjalne przyrzeczenie. Obiecały, że będą dobrymi i uczciwymi Polakami, kochającymi rodziców i swoją ojczyznę.
Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrekcją szkoły dokonali za pomocą klucza i pióra uroczystego pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów szkoły.
Pani dyrektor pogratulowała uczniom wzorowej postawy, a wychowawcom i rodzicom złożyła życzenia pociechy z każdego dziecka.
Następnie głos zabrali goście, którzy swą obecnością uświetnili uroczystość: ks. Edward Bigos, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła, oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Adrianna Gęborys. Na koniec mali bohaterowie dnia otrzymali upominki od dyrekcji szkoły, Rady Rodziców i starszych koleżanek i kolegów.
Po uroczystości pełni wrażeń pierwszoklasiści pojechali ze swymi wychowawcami na wycieczkę do kina.
To był niezapomniany dzień, który został uwieczniony na zdjęciach i kartach kroniki szkolnej. Nawet po wielu latach uczestnicy dzisiejszej imprezy będą mogli powrócić wspomnieniami do tych wzruszających chwil.

Pierwszoklasiści! Cieszymy się, że jesteście z nami.