II MIEJSCE W PODSUMOWANIU AKCJI „ZŁOTY GROSIK”

Dnia 13 czerwca przedstawicielki zwycięskiej klasy 5b, w składzie Karolina, Marcelina i Nikola, reprezentowały SP nr 2 w Kamiennej Górze  podczas podsumowania corocznej akcji zbiórki grosików. Uroczystość ta odbyła się w auli SP nr 1. Zbieraczy groszy przywitała pani dyrektor Katarzyna Czyczkan- Bielewicz, a następnie uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie dotyczące zbiórki pieniędzy. Było ono bardzo pouczające, gdyż zachęcało do oszczędzania. W tym roku szkoły biorące udział w akcji uzbierały ponad 633 kg groszy. Nasza szkoła zajęła II miejsce z sumą 117 kg, tuż po „jedynce”, która zebrała 170 kg. Za udział został nam wręczony dyplom i słodkie nagrody, które powędrują do zwycięskich klas. W tym roku były też przyznane indywidualne nagrody dla zbieraczy grosików i taką otrzymał Lucjan Okoń, uczeń klasy 4 a. We wrześniu będzie on uczestniczył z innymi nagrodzonymi dziećmi w wycieczce do Energylandii.