NOCNE ZWIEDZANIE MUZEUM TKACTWA

Noc Muzeów to europejska impreza kulturalna, podczas której muzea raz w roku otwierają swoje drzwi dla chętnych osób i umożliwiają nocne zwiedzanie ekspozycji całkiem za darmo. W piątek, 19 maja 2017 r., w godzinach wieczornych klasa 4c po raz pierwszy miała okazję wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu w naszym mieście. Dzieci pod opieką wychowawczyni i rodziców odwiedziły Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. W czasie dwugodzinnego pobytu uczniowie zwiedzili wszystkie wystawy stałe i czasowe, a także wzięli udział w zajęciach warsztatowych, dzięki czemu  zdobyli nowe umiejętności manualne i plastyczne. Pobyt w muzeum umilały zwiedzającym występy wokalno-instrumentalne. Dla smakoszy przygotowano poczęstunek. Czwartoklasiści chętnie  skosztowali swojskiego chleba ze smalcem, częstowali się pysznymi jabłkami i cukierkami, a niektórzy odwiedzili kawiarenkę, która za drobną opłatą oferowała wspaniałe domowe wypieki. Uczniowie spędzili w kamiennogórskim muzeum miłe chwile, gdzie nie tylko świetnie się bawili, ale przede wszystkim poszerzyli swoją wiedzę o mieście i patronie naszej szkoły. Teraz zgodnie twierdzą, że impreza była udana.