WYCIECZKA DYDAKTYCZNA KL. 4A I 4C

17 maja 2017 roku klasy 4a i 4c wybrały się pod opieką swoich wychowawców na wycieczkę dydaktyczną do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach, które były prowadzone przez pracownicę KCEE, panią Ewę Leś.  Zajęcia odbyły się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i miały charakter warsztatowy. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat różnych gatunków fauny i flory występujących u podnóża Sudetów, a na tzw. ścieżce ametystów poszukiwały tych cennych kamieni o fioletowej barwie. W wycieczce towarzyszył uczniom pan Jerzy Rubach – Instruktor Ochrony Przyrody PTTK – który chętnie odpowiadał na ich pytania. Lekcja przyrody odbywająca się poza szkolną ławką na łonie natury to z pewnością atrakcyjna dla uczniów forma edukacji, która nie tylko ułatwia przyswajanie wiedzy, ale także umożliwia podziwianie pięknego krajobrazu i zachęca do aktywnego wypoczynku.