IV SEZON HISTORYCZNYCH WYCIECZEK DYDAKTYCZNYCH

Nadeszła wiosna, a wraz z nią odrodziła się forma zwiedzania i podróżowania. 10 kwietnia 2017 r.  uczniowie, którzy należą do koła historycznego, wyruszyli na pierwszą, w tym sezonie wycieczkę dydaktyczną do muzeum. Tym razem byli zapoznawani z historią żydowskiej rodziny Grünfeldów. Dowiedzieli się o początkach powstania firmy handlującej tkaninami, która z niewielkiego sklepu, przeobraziła się w dużą fabrykę. Główną gałęzią produkcji było bieliźniarstwo. Produkowano tam bieliznę różnego rodzaju (osobistą, pościelową, stołową), a specjalnością przedsiębiorstwa stały się kompletne wyprawy ślubne. Firma F.V. Grünfeld działała jako zakład odzieżowy pod różnymi nazwami (Polgar, Intermoda, Kamodex) dając zatrudnienie mieszkańcom naszego miasta. Uczniowie mogli obejrzeć oryginalną chustę na stół wyprodukowaną na 50-lecie istnienia firmy oraz katalog wysyłkowy. Na następne spotkanie umówiliśmy się na spacer ulicami miasta, aby obejrzeć budynki i miejsca związane z historią Żydów w Kamiennej Górze.