SPRAWOZDANIE Z JESIENNEGO FESTYNU RODZINNEGO 2011

W pierwszą sobotę października na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się VII Jesienny Festyn Rodzinny.

Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 i Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w ramach programu profilaktycznego „Mądrze żyć”, współfinansowanego przez Gminę Miejską Kamienna Góra.
Festyn miał charakter rekreacyjny, chętni uczestniczyli w zabawach sportowych i sprawnościowych.
Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:
- rzuty do celu
- strzały do celu
- slalom z kijem hokejowym
- skoki w workach
- strącanie kręgli.

Na listy startowe zapisało się wielu zawodników w trzech kategoriach wiekowych: 1-dzieci młodsze, 2-dzieci starsze, 3-młodzież i dorośli. Konkurencje odbywały się do godz. 13:00, następnie ogłoszono wyniki zawodów. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: rakietki do tenisa, piłki do siatkówki, torby sportowe, ochraniacze oraz deskorolkę.
Dużym powodzeniem cieszyły się również konkurencje dodatkowe. W dwóch wykorzystano szkolny sprzęt elektroniczny :
w sali audiowizualnej zawodnicy startowali w wirtualnym wyścigu samochodów sportowych, a w świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs tańca na macie. Ponadto w sali sportowej odbył się turniej piłki nożnej, a na tarasie konkurs plastyczny.
Najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Program festynu uatrakcyjniły występy artystyczne. Najpierw przed publicznością zaprezentowała swój talent wokalny Paula Gorczyca, laureatka szkolnego konkursu „Dwójka ma talent”. swój talent wokalny. Następnie występowały uczennice klasy piątej, Klaudia Skupień oraz Dominika Wechman, które grały na skrzypcach.
W pokazie tańca towarzyskiego wystąpili Katarzyna Homoncik i Michał Gurgul, reprezentujący klub taneczny FRASZKA w Kamiennej Górze. W hip-hopie zaprezentowały się Dominika Szymańska i Kinga Plata.
Dodatkową atrakcją była taneczna lekcja Zumby, którą w profesjonalny sposób poprowadził pan Sylwester Homoncik.

Oprócz tego w trakcie zabawy uczniowie szukali nagród- niespodzianek ukrytych na terenie szkoły.

W czasie trwania festynu Rada Rodziców zorganizowała kiermasz ciast i kącik grillowy.
Rodzice zebrali ponad 2100 zł. Pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne związane potrzebami uczniów.
Cała impreza przebiegała w miłej rodzinne atmosferze w rytmach muzyki miksowanej przez Wojciecha Migacza.

VII Jesienny Festyn Rodzinny odbył się dzięki hojności sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Nasi sponsorzy to:
• Gmina Miejska Kamienna Góra- sponsor główny