WYCIECZKA DO SCHRONISKA MAŁYCH ZWIERZĄT W JELENIEJ GÓRZE

W poniedziałek,  20 czerwca 2016r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny odwiedzili Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Wycieczka to efekt corocznej akcji zbierania karmy dla psów i kotów – podopiecznych schroniska. Podczas tegorocznej zbiórki zebrano ponad 350 kg karmy (rekordowa ilość od lat).

Najwięcej karmy zebrał Dominik Gil, uczeń klasy 2 c, który przekazał aż 32 kg karmy dla zwierząt.

Najaktywniejsi uczestnicy zbiórki karmy, dzięki życzliwości i pomocy finansowej Rady Rodziców działającej przy naszej szkole, zostali nagrodzeni bezpłatnym wyjazdem na wycieczkę do Jeleniej Góry.

Podczas wizyty pracownik schroniska oprowadził uczniów po boksach, w których mieszkają zwierzęta, i opowiedział o funkcjonowaniu placówki. Dzieci, mimo padającego deszczu, z dużym zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji i chętnie przyglądały się mieszkającym w schronisku psom i kotom.

Wszystkim darczyńcom wrażliwym na los psów i kotów ze Schroniska Małych Zwierząt w Jeleniej Górze serdecznie dziękujemy.