ZAMEK LEGEND

23 maja 2016 r. klasa V c pod opieką pani Małgorzaty Rusnarczyk i pani Jowity Sroki wybrała się do magicznego i niezwykłego miejsca, a mianowicie do ZAMKU LEGEND ŚLĄSKICH w Pławnej. Uczniów przywitały potężne kukły, które   opowiadały legendy związane z naszym regionem. Dzieci miały możliwość tworzyć własne animacje. Z pewnością była to atrakcyjna i ciekawa lekcja historii.  Uczniowie  uczestniczyli także w warsztatach ceramicznych oraz graficznych, na których posługiwali się prasą litograficzną. Zgłębili również tajniki sztuki kowalskiej, poznali  rycerskie rzemiosło w replice średniowiecznego grodu. Niezapomnianym przeżyciem okazała się też wędrówka po wnętrzu zrekonstruowanej ARKI NOEGO.

Wycieczka do Pławnej pozwoliła uczniom klasy V c przenieść się do czasów legend  i tajemniczych opowieści.

Wycieczka była możliwa dzięki wsparciu Rady Rodziców, za co bardzo dziękujemy.