POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ

22 czerwca 2011 zakończył się rok szkolny 2010/2011.

Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 zaszczycili swą obecnością zaproszeni goście,

Burmistrz Miasta, Pan Krzysztof Świątek, dziekan parafii św. Piotra i Pawła ks. Edward Bigos, wiceprzewodniczący Rady Miasta, Pan Henryk Różański.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Lidia Rukowicz, która w ciepłych słowach powitała wszystkich zgromadzonych na sali: gości, wychowawców klas szóstych, nauczycieli, przedstawicieli kamiennogórskich mediów oraz absolwentów szkoły wraz z rodzicami i osobami bliskimi.

Gospodarzami imprezy byli uczniowie klas piątych, którzy, pod opieką swych wychowawców, przygotowali dla starszych koleżanek i kolegów program artystyczny, znaczki absolwenta oraz drobne upominki.

Występ piątoklasistów nawiązywał do wydarzeń zapisanych na kartkach kalendarza minionego roku szkolnego. Barwne stroje, ciekawe teksty, wesołe piosenki oraz taniec w wykonaniu uczniów z klas II i III wprowadziły widzów w radosny nastrój.

W takiej atmosferze rozpoczęła się najprzyjemniejsza dla absolwentów część uroczystości, czyli wręczenie dyplomów i statuetek dla najlepszych uczniów. Jako pierwsi swoje dyplomy odebrali uczniowie, którzy zasłużyli na stypendium za naukę w roku szkolnym 2010/2011.

Następnie pani dyrektor w towarzystwie wychowawców klas szóstych wręczyła najważniejsze w naszej szkole nagrody dla Superabsolwenta oraz Sportowców Roku. Zaszczytny tytuł Superabsolwenta 2011 wraz z nagrodą zdobyła Agnieszka.

Sportowcem Roku 2011 w kategorii dziewczynek została Julia Szkarłat, a w kategorii chłopców Grzegorz Gwiżdż. Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły mogli pochwalić się samymi piątkami i szóstkami oraz wzorową oceną z zachowania, wpisali się do Złotej Księgi. Wpisu dokonało 8 uczniów: Julia Szkarłat, Łukasz Ferenc, Aleksandra Dudek, Katarzyna Cibor, Katarzyna Żelazko, Łukasz Mućwicki, Dominika Żłobika i Martyna Filip.

Następnie swoje dyplomy i statuetki odebrali pozostali wyróżnieni uczniowie.Rodzice otrzymali listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie dziecka i pracę na rzecz szkoły.

Na koniec na środku sali pojawili się wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wszyscy absolwenci, którzy zostali nagrodzeni statuetkami z osiągnięcia sportowe.

Przedstawiciele absolwentów podziękowali rodzicom, nauczycielom i swym młodszym koleżankom i kolegom za wsparcie, edukację i wszystkie miłe chwile spędzone w szkole.

WSZYSTKIM ABSOLWENTOM SZCZERZE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W GIMNAZJUM! A TYMCZASEM SŁONECZNYCH WAKACJI!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011 dla oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-V poprowadzili przewodniczący nowego Samorządu Uczniowskiego, Natalia Kożuch i Kacper Cyl. Na początku Pani dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie. Kierując swoje słowa do wszystkich nauczycieli i uczniów, podziękowała za efektywną pracę w roku szkolnym 2010/2011, a rodzicom za owocną współpracę i pomoc w realizacji bogatej oferty edukacyjnej szkoły. Przemówienie zakończyło się życzeniami miłych, ale i bezpiecznych wakacji.

Następnie wszyscy uczniowie wyróżnieni za naukę i zachowanie otrzymali dyplomy i gratulacje od pani dyrektor i swoich wychowawców. Tę część uroczystości uświetniły występy małych tancerzy ze szkolnego koła tanecznego. Po wręczeniu uczniom wszystkich wyróżnień głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Nowicka, która podziękowała dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trudną pracę i wkład w wychowanie dzieci.

Uczniom i ich rodzicom pogratulowała sukcesów i życzyła wspaniałych wakacji.

Po apelu wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się do swych sal, aby odebrać świadectwa i we własnym gronie życzyć sobie udanego wypoczynku.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!