KONKURS HISTORYCZNY POLAK MAŁY

W dniach 10 i 11 maja 2016 r. został przeprowadzony w szkole internetowy konkurs historyczny dla klas 4 pt. „Polak mały”. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia dotyczące symboli narodowych Polski:

-godła- (znajomość legendy o Lechu, Czechu i Rusie, opis symbolu, czas ustanowienia)

-hymnu- (wersja pierwsza z r. 1797 „Pieśń Legionów Polskich”, i obecna z 1927 r. -  „Mazurek Dąbrowskiego”)

-flagi- (wymiary, barwy, znaczenie kolorów, czas ustanowienia, Święto Flagi - data)

Cały konkurs odbył się na platformie Fronter. Uczniowie musieli się zmierzyć z 15 zadaniami, w których znalazło się po 5 pytań z każdej dziedziny. Dzieci miały do wyboru 3 warianty odpowiedzi. Konkurs przygotowała i poprowadziła Małgorzata Rusnarczyk.

WYNIKI KONKURSU „POLAK MAŁY”

1.MIEJSCE- KATARZYNA SZEWCZYK- KALSA 4B- 14 PKT.

2. MIEJSCE- ALEKSANDRA MAJAK – KLASA 4C- 13 PKT.

3.MIEJSCE-MIŁOSZ ŁACHUNOWICZ- KLASA 4C-12 PKT.

NIKOLA MONGIAŁO- KLASA 4B- 12 PKT.

JAKUB KOSAL- KLASA 4B- 12 PKT.

WYNIKI OGÓLNE KLAS

I MIEJSCE – KLASA 4C - 58,16%