5A I 5B Z WIZYTĄ W STOLICY

27 maja 2015 r. uczniowie klas 5a i 5b pod opieką wychowawców i rodziców udali się na trzydniową wycieczkę krajoznawczą do stolicy naszego kraju. Młodzi turyści zwiedzili w Warszawie wiele atrakcyjnych miejsc. Spacerowali ulicami Starego i Nowego Miasta, podziwiając m.in. Zamek Królewski, mury obronne, Barbakan, Kolumnę Zygmunta i Belweder. Przed Pałacem Prezydenckim obserwowali uroczystą zmianę warty. Uczniowie odwiedzili też Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie oraz Pałac Kultury i Nauki. Wszystkich zachwycił niesamowity widok na Warszawę rozciągający się z tarasu widokowego.

Wiele radości dostarczyła wizyta na stadionie KS Legii oraz przejażdżka metrem. Natomiast w nastroju refleksji i zadumy piątoklasiści zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas wizyty w Parlamencie mogli odczuć gorącą atmosferę politycznych zawiłości. Jednak największe wrażenie zrobiła na uczniach Niewidzialna Wystawa, dzięki której przekonali się na własnej skórze, jak trudne jest codzienne życie osób niewidomych i niedowidzących.

Program wycieczki był niezwykle bogaty. Młodzi turyści zdobyli wiedzę, której na próżno szukać w szkolnych podręcznikach. Wizyta w Warszawie dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych wrażeń!