XI EDYCJA IMPREZY „JEDZIEMY NAD BUKÓWKĘ”

27.05.2011 roku przedstawiciele kl. V a, V b, V c wraz z innymi uczniami ze szkół podstawowych z terenu powiatu kamiennogórskiego zbierali śmieci pozostawione nad brzegiem zbiornika Bukówka. Łącznie uczestnicy imprezy zebrali 1010 kg śmieci.

Po zakończeniu akcji podsumowane zostały konkursy, które towarzyszyły tegorocznej edycji imprezy. W konkursie plastycznym „Wędkarzu szanuj przyrodę” nasza uczennica kl. VI c Kasia Cibor zajęła 5 miejsce, a w konkursie fotograficznym „Ujęcie przyrody” – Jacek Kania zdobył 4 miejsce.

Następnie uczniowie recytowali wiersze o tematyce ekologicznej. Zachwyt organizatorów wzbudziła Natalia Kożuch z kl. V a, recytując wiersz „Ryba w Wiśle”. W dowód uznania przyznano jej 1 miejsce. Później Jacek Kania, Michał Wasik i Bartosz Duras wykazali się wiedzą na temat ciekawych miejsc z terenu powiatu kamiennogórskiego. Uczniowie również otrzymali nagrody rzeczowe.

Na zakończenie imprezy wszyscy obejrzeli przedstawienie ekologiczne pt. „Pozytywka” w wykonaniu aktorów krakowskich.