ŚWIĘTO SZKOŁY

W czwartek 30 kwietnia 2015r. obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY. Przy wejściu na salę sportową stała ogromna tablica, na której uczniowie przypinali kolorowe serca z informacją o swoich dobrych uczynkach. W ten sposób powstała niebanalna dekoracja imprezy. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Lidia Rukowicz, która przypomniała, że Święto Szkoły jest okazją do wspaniałej zabawy, ale również podsumowaniem całorocznego projektu „Dobrze dobrym być”.

Na początku uczniowie klas I-IV przedstawili 4 ogólnopolskie akcje charytatyne, w których od wielu lat aktywnie uczestniczymy:

• Klasy I – WOŚP
  • Klasy II – Szlachetną Paczkę
  • Klasy III – Pola Nadziei
  • Klasy IV – Złoty Grosik.

Kolejnym punktem programu był występ grupy wolontaryjnej „Świetliki”. Jej członkowie opowiedzieli o swojej działalności w ramach projektu „My dla świata” oraz zaprezentowali krótki, ale nagrodzony gromkimi brawami, występ artystyczny. Wolontariusze otrzymali certyfikaty dobrego wychowania.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się scenki przygotowane przez uczniów klas piątych i szóstych. Widzowie obejrzeli krótkie występy prezentujące właściwy oraz niewłaciwy sposób zachowania się w kinie, restauracji i na przyjęciu urodzinowym.

Imprezę uświetnił także pokaz mody w wykonaniu przedstawicieli klas I-VI. Nasi modele zaprezentowali stroje odpowiednie na różne okazje: do teatru, w góry, na dyskotekę itp. Salwy śmiechu wywołały występy nauczycieli, którzy w góry wybraliby się w szpilkach, do teatru w szlafroku, a na apel w dresie.

Na zakończenie ŚWIĘTA SZKOŁY wszystkie klasy otrzymały certyfikaty dobego wychowania. Głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali uczniom i nauczycielom zaangażowania w pomoc potrzebującym oraz wspaniałej zabawy połączonej z nauką zasad dobrego wychowania.

Jak zwykle nie zawiodła nas Rada Rodziców, która przygotowała przepyszne kanapki dla wszystkich uczestników imprezy! Dziękujemy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.