SZLAKAMI MIEJSC PAMIĘCI

13 kwietnia 2015 rozpoczął się drugi sezon wycieczek dydaktycznych realizowanych w ramach projektu „Szlakami miejsc pamięci”. Tym razem uczniowie zostali zapoznani z tematyką ważnych bitew, które rozegrały się na terenie Kamiennej Góry lub w jej okolicach. Pierwsza wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z wybranymi zagadnieniami. Dzieci  pod opieką pani Małgorzaty Rusnarczyk i pana Jerzego Rubacha odwiedziły kamiennogórski ratusz, gdzie podziwiały witraże. Pierwszy z nich przedstawia odbicie miasta przez wojska Bolka II z rąk czeskich. Z kolei drugi prezentuje wojnę prusko- austriacką, która miała miejsce  w 1760 roku.

Następnie uczniowie obejrzeli fryz umieszczony na ścianie południowej ratusza - najazdy husytów w XV wieku. Później wszyscy udali się w kierunku Góry Parkowej, gdzie stoi pomnik upamiętniający poległych w trakcie II wojny światowej.

Ostatnim etapem wycieczki była wędrówka do filii obozu pracy „Gross-Rosen”. Tak się zakończyła pierwsza podróż w ramach projektu „Szlakami miejsc pamięci”. Nie możemy doczekać się kolejnej.