WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniach 18-20.05.2011 r. uczniowie kl. V b, VI c, VI d uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego.

Dzieci miały możliwość poznania najciekawszych skarbów narodowych.

Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Wawel. Tam podziwiali skarbiec oraz katedrę, a także Dzwon Zygmunta. Następnie powędrowali zwiedzić Kościół Mariacki oraz Sukiennice. W końcu dotarli pod słynne Okno Papieskie i dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Drugiego dnia turyści pojechali do Wieliczki. Natomiast już w godzinach popołudniowych spacerowali uliczkami Zakopanego. Tam mieli możliwość zwiedzania Jaszczurówki skoczni narciarskich, kościoła M.B. Fatimskiej – ufundowanego przez górali jako wotum za Ocalenie Jana Pawła II. Na koniec dnia zwiedzili Stary Cmentarz Na Pęksowym Brzysku i słynne Krupówki.

Trzeci dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od kąpieli w termach podhalańskich, a następnie przemierzyli trasę widokową: Ząb – Gubałówka, podziwiając piękną panoramę Tatr.

Uczniowie wrócili do Kamiennej Góry pełni wrażeń i wyposażeni w wiedzę o regionie, który odwiedzili.