ŚWIĘTO SZKOŁY 2011

29.04.2011 roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Święta Szkoły. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Dwójka ma talent” i była finałowym etapem konkursu szkolnego, do którego zakwalifikowało się 22 uczestników.

Uczniowie przygotowywali się do tego dnia od dłuższego czasu. Każdy miał możliwość odszukać w sobie talent, który w wyznaczonym terminie zaprezentował na scenie Jury składające się z pani Anny Kożuch i pana Marcina Treli wyselekcjonowało spośród uczniów kl. 0-VI 22 najciekawsze występy, które zostały zaprezentowane podczas Święta Szkoły na imprezie zatytułowanej „Dwójka ma talent”.

Artyści na scenie śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli walca, cha-chę oraz hip-hopa, a także recytowali, pokazywali sztuczki iluzjonistyczne czy też wydmuchiwali bańki mydlane. Popisy wychowawców oceniało jury w składzie pani dyr. Lidia Rukowicz, przedstawiciel Rady Rodziców, pan Paweł Kunasz, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego; pani Anna Kożuch i pan Marcin Trela oraz uczennica z kl. VIc Ola Dudek. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był wysoki. Przewagą punktów wygrała Paula Gorczyca z kl. IV a, która śpiewając piosenkę Ewy Farmy „Tam gdzie nie ma już dróg” zdobyła uznanie jury i publiczności. W nagrodę Paula otrzymała talon na 150 zł ufundowany przez Samorząd Uczniowski SP2.

Podczas imprezy zebrani podziwiali poza konkursem umiejętności taneczne najmłodszych uczniów szkoły. Uczniowie kl. Ic zatańczyli cha-chę, a uczniowie kl. IIc walca angielskiego. Ponadto przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w pokazie mody i zaprezentowali pomysłowe i kolorowe stroje na wiosnę. Podczas imprezy można było także podziwiać talenty plastyczne i literackie zaprezentowane na przygotowanej wystawie.

Wszystkie zmagania miały na celu ukazanie talentów naszych uczniów, nawiązując do ogłoszenia roku szkolnego 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów.