DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ

11 marca w naszej szkole był Dniem  z Książką. Część uczniów przystąpiła  do wspólnej zabawy i przebrała się za ulubionego bohatera książkowego.
Dzieci klas  1- 3 przyniosły do szkoły swoje ulubione książki i prezentowały je przed koleżankami i kolegami, czytały fragmenty na lekcjach w klasach. Uczniowie z klas 4 – 6 recenzowali wybrane przez siebie książki na godzinach wychowawczych.

W tym dniu przyłączyliśmy się również  się również do akcji Ogólnopolskie  Wybory Książek. Sami decydowaliśmy, co będziemy czytać, wpisując 3 tytuły ulubionych książek na karty wyborcze, aby w przyszłości móc zakupić do biblioteki szkolnej najczęściej wymieniane tytuły przez uczniów. W wyborach wzięło udział 363 uczniów. Ponadto rozpoczęliśmy akcję Podaruj książkę. Jest to zbiórka książek,  które zostaną przekazane do polskich szkół na Wschodzie.

Książki ( tematyka dowolna, wydane po 2010 r., nowe lub „prawie nowe”) przynosimy do biblioteki  szkolnej do 31.03.2015 r.