POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2013/2014

Tyle było dni… Te proste słowa z popularnego utworu Marka Grechuty stały się  w naszej szkole mottem przewodnim uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego 2013/2014.

Najpierw, 26 czerwca 2014 r., swoje święto mieli szóstoklasiści, którzy zakończyli naukę w szkole podstawowej i po wakacjach wejdą w kolejny etap edukacji w szkołach gimnazjalnych. W uroczystości pożegnania absolwentów szkoły wzięli udział zaproszeni goście-przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji oraz władz miasta i placówek oświatowych na czele z Burmistrzem Kamiennej Góry, panem Krzysztofem Świątkiem. Wśród zacnych gości nie zabrakło także księdza prałata Edwarda Bigosa oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Na początku w dobry nastrój wprowadził wszystkich zgromadzonych film ukazujący szkolne życie naszych  absolwentów. Film wywołał wiele wspomnień, gdyż przypomniał naszą szkołę sprzed sześciu lat widzianą oczami Huberta Czocha –wówczas ucznia klasy IC, a obecnie absolwenta szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor, Lidia Rukowicz, która wymieniła najważniejsze sukcesy szóstoklasistów w konkursach, zawodach sportowych i na sprawdzianie kompetencji, a także podziękowała rodzicom i nauczycielom za owocną współpracę. Wręczenie nagród za różne osiągnięcia, o których wspomniała pani dyrektor, rozpoczęło się wpisem do Złotej Księgi. Na uwiecznienie swego nazwiska w tej pamiątkowej księdze zasłużyło 10 absolwentów:  Jakub Radziejewski, Mateusz Jasowicz, Kamila Pawlik, Maciej Kiec, Kinga Frączek, Hubert Czoch, Adam Jacyno, Alicja Nowicka, Kamil Sroka, Alicja Żelazko. Statuetki wręczała pani dyrektor w towarzystwie Burmistrza Miasta i dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych, pana Waldemara Woźniaka. Wszyscy wymienieni szóstoklasiści otrzymali także stypendium za wysokie wyniki w nauce, a do ich grona dołączyli: Igor Witkowski, Jakub Wojtarowicz, Agnieszka Kaszuba, Karolina Czajka i Karina Czerwińska. Na zaszczytny tytuł Sportowca Roku zasłużyli Alicja Żelazko i Bartłomiej Soja. Nagrodę za dużą poprawę wyniku na sprawdzianie właściwym w porównaniu do próby styczniowej ufundowała pani Danuta Kurnyta, radna Rady Miasta, a otrzymało ją 3 uczniów: Kornel Sopata, Kinga Frączek, Karina Czerwińska. Wyróżnienia i listy gratulacyjne odebrali także rodzice absolwentów. Za szczególne zasługi odznakę „Przyjaciela szkoły” otrzymali pani Katarzyna Nowicka i pan Paweł Sroka. Absolwentów szkoły w szczególny sposób pożegnali też ich młodsi koledzy. Uczniowie klas piątych podarowali szóstoklasistom znaczki absolwenta- wykonane według projektu uczennicy klasy 5B, Anny Gąsior- oraz kubki ze zdjęciem, tarczą szkoły i napisem „Absolwent 2014”. Na koniec zaśpiewali dla nich piosenkę Marka Grechuty „Tyle było dni…”, która skłoniła wszystkich do wspomnień, wzruszeń, a nawet łez wywołanych atmosferą rozstania i pożegnania.

Drodzy Absolwenci!

Nie rozpamiętujecie, że tyle było dni,  bo…

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…”