PODRÓŻ POCIĄGIEM PRZYJAŹNI

16 czerwca uczniowie klasy 2a oraz przedstawiciele klasy 3a i 3c wraz z opiekunami, p. Marzeną Kołodziej, p. Bożeną Gwiżdż oraz p. Olgą Niemasik, wzięli udział wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Kamiennej Góry oraz ze szkół z Lubawki i z Marciszowa w podróży Pociągiem Przyjaźni do Zaclerza (Czechy), organizowanej przez Starostwo Kamiennej Góry.  Po uroczystym wjeździe międzynarodowego pociągu na dworzec PKP w Kamiennej Górze wszyscy powitali podróżnych z Zaclerza. Dzieci z Polski oraz  Czech wspólnie obejrzały pokazy udzielania pierwszej pomocy prezentowane przez kamiennogórskich strażaków oraz ratowników medycznych.

Następnie wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli pociągiem w drogę do Zaclerza. W czasie przejazdu młodzi podróżni wykonywali pracę plastyczną na temat „Pociąg Przyjaźni”. W Zaclerzu na wszystkich czekał już ciepły posiłek, a także wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Powrót przebiegał w wesołej atmosferze, a wrażenia z przejazdu Pociągiem Przyjaźni pozostaną na długo, tym bardziej, że dla wielu uczniów była to pierwsza okazja podróży koleją.