WOJEWÓDZKI KONKURS

Dnia 8 kwietnia 2014 r. w Legnicy odbył się półfinał III Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować". Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów w składzie: Alicja Łyczkowska, Dominika Bogdziewicz, Julia Tępińska, Nikola Skoczeń, Jakub Trojan, Julia Kwit i Aleksandra Majak. Nasi młodzi przedstawiciele zaprezentowali autorską piosenkę pod tytułem „Chcesz czy nie" oraz fachowo  wykonali na fantomach reanimację krążeniowo-oddechową.

Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z województwa dolnośląskiego. Konkurs przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, zdolnościami i twórczą inwencją. Wyniki konkursu będą dostępne w Internecie na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w przyszłym tygodniu. Każdy uczestnik konkursu otrzymał od organizatorów album ze zdjęciami zwierząt.

Jesteśmy przekonani, że nasza prezentacja podobała się komisji i mamy nadzieję, że dostaniemy się do finału. Całość prezentacji wypadła profesjonalnie, a w przygotowaniach pomagali dzieciom nauczyciele i starszy kolega. Tekst piosenki napisał pan Wiesław Zybura, zaś muzykę skomponował Wojciech Kania -uzdolniony absolwent naszej szkoły. Nad przygotowaniem wokalnym grupy czuwała pani Alicja Kania. Pan Marek Homoncik zadbał o układ choreograficzny, a pan Marcin Trela przygotował uczniów do wykonania zadania

w zakresu udzielania pierwszej pomocy.

link do filmu