WYCIECZKA EDUKACYJNA

22 października 2013 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do miejsca byłej filii obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Kamiennej Górze. Głównym celem wycieczki była realizacja zadania związanego z planami utworzenia przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze miejsca pamięci martyrologii narodów z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci poznały historię obozów jenieckich, funkcjonujących w Kamiennej Górze i Antonówce w okresie okupacji niemieckiej. Zwiedzając miejsce byłego obozu w naszym mieście, uczniowie obejrzeli fragmenty murów więzienia i wieżę wartowniczą, a także poszerzyli swoją wiedzę o tym miejscu, zapoznając się z wiadomościami zawartymi na tablicy informacyjnej. Ostatnim zadaniem w czasie wycieczki było pobranie ziemi z miejsca tablicy upamiętniającej ofiary obozu. Wizyta w byłej filii Gross Rosen została sfotografowana, gdyż efektem końcowym podjętych działań będzie plakat pamiątkowy, stworzony przez uczestników wycieczki pod kierunkiem nauczyciela plastyki. Ponadto w celu utrwalenia wiadomości o tamtych tragicznych czasach i wydarzeniach uczniowie obejrzą film o historii obozów na naszym terenie oraz prezentację o historii głównego obozu Gross Rosen w Rogoźnicy koło Strzegomia.