DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W poniedziałek 24 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH pod hasłem  „Wieża Babel”.

W ostatnim tygodniu nauczyciele języków obcych przeprowadzili lekcje związane z symbolami krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Zadaniem uczniów klas I-III było przygotowanie pracy plastycznej dotyczącej wybranego symbolu. W konkursie wzięło udział ponad 100 osóbJ. Najpiękniejsze prace wykonali:

1 miejsce  -  Fabian Szkaradek  -  klasa IIa

2 miejsce  -  Jessica Izer  -  klasa Ic

3 miejsce exaequo:

Aleksandra Ciupa – klasa IIIc oraz Katarzyna Szewczyk  -  klasa Ia

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac, które zostały wyeksponowane na 1 piętrze.

Ważnym punktem imprezy było przedstawienie w języku niemieckim dla klas I - III przygotowane przez klasę Ia i Ib pod kierunkiem pani Marzeny Kołodziej. Młodzi aktorzy tańcem i śpiewem witali zbliżające się wakacje.

Uczniowie klas IV wzięli udział w konkursie „English is fun!”. Największą wiedzą z zakresu języka angielskiego wykazali się:

1 miejsce exaequo:

Sara Majewska  -  klasa IVc oraz Antonina Trzaskoma  -  klasa IVb

2 miejsce – Mikołaj Gertchen – klasa IVb

Zwieńczeniem przygotowań klas V i VI były prezentacje sławnych postaci, przygotowane przez chętnych uczniów. Na scenie pojawiły się takie znakomitości jak królowa Elżbieta, James Bond, Albert Einstein, Kopciuszek, Robin Hood czy książę William z małżonką. Widownia miała okazję podziwiać umiejętności aktorskie oraz wiedzę swoich kolegów i zadać im pytania w języku angielskim i niemieckim.  Podczas imprezy uczniowie obejrzeli także prezentacje dotyczące Niemiec i Wielkiej Brytanii, przygotowane przez panie Joannę Grodzką i Monikę Stawarz.

Zwycięzcami tej części obchodów Dnia Języków Obcych okazali się:

1 miejsce za najlepszą prezentację anglojęzyczną – Alicja Miechurska  -  klasa Vc

1 miejsce za najlepszą prezentację niemieckojęzyczną – Klaudia Molenda  -  klasa Via.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy!

Nauczyciele języków obcych