NIEZWYKŁA PODRÓŻ POCIĄGIEM PRZYJAŹNI

17 czerwca uczniowie szkół podstawowych powiatu kamiennogórskiego oraz Czech wspólnie podróżowali zabytkowym Pociągiem Przyjaźni. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy 1C i 1D wraz z opiekunami.

Niezwykła podróż  na trasie Kamienna Góra – Lubawka – Zaclerz rozpoczęła się na dworcu w Kamiennej Górze, skąd pociąg wyruszył do Czech po czterdziestoosobową grupę dzieci. Wszyscy uczestnicy wycieczki polsko-czeskiej wrócili pociągiem  do miasta. Na dworcu dzieci zobaczyły pokaz psów Służby Ochrony Kolei i Straży Granicznej. Dalsza część spotkania odbyła się na stadionie przy ulicy P. Ściegiennego. Przeczytano „Lokomotywę” Juliana Tuwima w języku polskim i czeskim, a potem chętni uczniowie wzięli udział w czytaniu bajek w języku obcym, co sprawiło im dużą frajdę. Ponadto uczestnicy imprezy mieli możliwość oglądania służbowego samochodu  straży granicznej.
Dla wszystkich dzieci został przygotowany ciepły posiłek i napoje. Każdy uczestnik przejazdu otrzymał od organizatora plecak, w którym znajdowały się: prowiant, blok rysunkowy i kredki, zabawka rzutna oraz płaszcz przeciwdeszczowy.

Zabytkowym Pociągiem Przyjaźni podróżowało blisko 200 dzieci.

Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze w partnerstwie z miastem Zaclerz, przy współpracy samorządów z Kamiennej Góry i Lubawki.