WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW

Na zakończenie edukacji w szkole podstawowej uczniowie klas szóstych wyjechali na wycieczkę krajoznawczą do Krakowa i Zakopanego. W pierwszym dniu zwiedzili Wawel, najważniejszy krakowski obiekt zabytkowy.

Duże wrażenie  zrobiła na wszystkich Kopalnia Soli w Wieliczce, a zwłaszcza niezwykła Kaplica świętej Kingi. W Zakopanem uczniowie odwiedzili zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku, zobaczyli skocznie narciarskie i spacerowali po Krupówkach. Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki wjechali wyciągiem na Butorowy Wierch i udali się pieszo na Gubałówkę, skąd  podziwiali piękne, górskie widoki. Największą atrakcją wycieczki okazała się jednak wizyta w Szaflarach i gorąca kąpiel w basenach termalnych. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat historii i obyczajów Małopolski oraz Podhala, a jednocześnie świetnie się bawili. Wspólnie spędzony czas na pewno będzie miłym wspomnieniem ze szkoły.