WYCIECZKA DO SCHRONISKA MAŁYCH ZWIERZĄT W JELENIEJ GÓRZE

W środę, 12 czerwca 2013 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny odwiedzili Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Wycieczka to efekt corocznej akcji zbierania karmy dla psów i kotów – podopiecznych schroniska. Podczas tegorocznej zbiórki zebrano rekordową ilość karmy- ponad 130 kg! Najaktywniejszą uczestniczką akcji okazała się WIKTORIA STAWSKA uczennica klasy 3 b, która przekazała aż 25 kg karmy dla zwierząt.

Wszyscy uczestnicy zbiórki karmy dzięki życzliwości i pomocy finansowej Rady Rodziców działającej przy naszej szkole zostali nagrodzeni bezpłatnym wyjazdem na wycieczkę do Jeleniej Góry. Podczas wizyty pracownik schroniska oprowadził uczniów po boksach, w których mieszkają zwierzęta, i opowiedział o funkcjonowaniu placówki. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji i chętnie przyglądały się odwiedzanym psom i kotom.Jednak uczniowie najbardziej ucieszyli się, kiedy mogli pogłaskać ,,najmłodszych pensjonariuszy" schroniska, czyli  śliczne, kilkutygodniowe szczenięta i kocięta.

Wszystkim darczyńcom wrażliwym na los psów i kotów ze Schroniska Małych Zwierząt w Jeleniej Górze serdecznie dziękujemy.