FINAŁ X REGIONALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO

Dnia 10 maja 2013 r. w Mysłakowicach odbył się finałowy etap X Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod hasłem „Ochrona przyrody w Polsce”.

W finale wzięło udział 23 uczniów, w tym trzech z naszego regionu. Naszą szkołę reprezentował Sergiusz Kunasz  z klasy 6a.

Podczas konkursu młodzi ekolodzy odpowiadali na pytania dotyczące form ochrony przyrody w Polsce, m.in. rozpoznawali osobliwości parków narodowych, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce.

Po napisaniu testu uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę przyrodniczą.

W Mysłakowicach zwiedzili dom tyrolski, zaś w Piechowicach duże wrażenie zrobił na nich rosnący w centralnej części miasta zabytkowy cis, objęty ochroną jako pomnik przyrody. Jednak największą atrakcją dla uczniów była wizyta w  Świeradowie Zdroju, gdzie w Parku Trzech Żywiołów uczestniczyli w ciekawej prelekcji dotyczącej Gór Izerskich. Dzięki wycieczce uczniowie poszerzyli swoją wiedzę oraz zdobyli nowe doświadczenia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

W sumie w X Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym, który składał się z trzech etapów,  udział wzięło łącznie 1130 uczniów z 33 szkół podstawowych z byłego województwa jeleniogórskiego.

W przygotowaniu uczniów do konkursu wykorzystano sprzęt multimedialny, pozyskany przez szkołę w ramach projektu

„Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”.