DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE

DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE 2010/2011

Uczniowie naszej szkoły rozegrali pierwszy z trzech meczy matematycznych

w ramach X edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych o Puchar Prezesa Fundacji Matematyków Wrocławskich.30 listopada gościliśmy drużynę uczniów reprezentujących szkoły w Pisarzowicach i Ptaszkowie. „Łamanie głów” rozpoczęło się o 9:15. Po zapoznaniu się z niezwykle trudnymi zadaniami drużyny przystąpiły do rywalizacji. Drużyna SP 2 z Kamiennej Górze prezentowała rozwiązania aż 6 zadań

– 4 zadania zadane i 2 „odbite” przez przeciwników. Swoje sposoby na rozwiązania prezentowali: Oskar Frączek – 5a, Wiktor Hamberger – 5a, Daniel Rybka – 6b, Bartek Lemański – 6a, Łukasz Mućwicki – 6d i Julka Szkarłat – 6a. Największą liczbę punktów dla drużyny  zdobył Bartek, który za swoje rozwiązanie otrzymał 8,5 punktów na 10 możliwych.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze pod wodzą kapitana – Wiktora Hambergera.

Oprócz wymienionych wcześniej uczniów, naszą szkołę reprezentowali również: Natalia Kożuch – 5a, Konrad Kwiecień – 5a, Dawid Sroka – 5a, Agnieszka Zięba – 6d, rezerwowi: Kasia Żelazko – 6d i Michał Wasik – 5a.

GRATULACJE DLA UCZNIÓW!!!

Następny mecz odbędzie się 16 grudnia. Będziemy gościć u siebie drużynę Szkoły Podstawowej z Mieroszowa.

TRZYMAMY KCIUKI :-)