TYDZIEŃ MAŁEGO CHEMIKA I FIZYKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W dniach od 30.11.2020 r. do 04.12.2020 r. w świetlicy szkolnej odbywał się Tydzień Małego Chemika i Fizyka. W zorganizowanych zajęciach wzięli udział uczniowie z klas 1-4. W tym czasie przeprowadzono cykl spotkań dla najmłodszych, podczas których dzieci mogły wykonywać różne doświadczenia. W poniedziałek mali naukowcy dowiedzieli się: jak zachowuje się atrament w zimnej i gorącej wodzie; czy woda ma skórę; czy można zatopić olej w wodzie. We wtorek uczniowie wykonywali eksperymenty z balonami. Sprawdzali czy można napompować je nie używając ust ani pompki. Następnie tworzyli śpiewające balony. Ostatni eksperyment w tym dniu sprawdzał, czy można przykleić szklanki do balona. Trzeciego dnia doświadczeń „Mali Chemicy i Fizycy” sprawdzali: co/kto miażdży butelkę, jak zrobić dziurę w kawie oraz czym jest fatamorgana. W czwartek i w piątek dzieci miały możliwość wykonania własnych zabawek. Samodzielnie przygotowały bańki mydlane, piasek kinetyczny oraz slime (gluta).

Cykl całotygodniowych zajęć niezwykle podobał się małym naukowcom i być może stał się początkiem ich wielkiej kariery naukowej.

Zajęcia prowadziły panie: Roksana Kaliszewska i Iwona Uznańska.

IU