TROPIMY PRZYRODĘ I ŚWIATA URODĘ - WYCIECZKA KLASY 1A

9 października uczniowie klasy 1A ze swoimi opiekunami: p. Karoliną Janik, p. Anną Olszewską oraz p. Jerzym Rubachem wybrali się na lekcję w terenie - do rezerwatu przyrody „Głazy Krasnoludków” koło Gorzeszowa. Po drodze zatrzymali się obok kościoła św. Wawrzyńca w Krzeszówku. Zobaczyli tam dwie, około 130-letnie lipy drobnolistne – pomniki przyrody ożywionej, o których opowiedział  p. Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Instruktor Ochrony Przyrody. Podczas drugiego postoju w Gorzeszowie, na łące obok głównej drogi, uczniowie podziwiali 7,5 – metrową skałę piaskowca zwaną „Diabelską Maczugą”. Piękna, słoneczna, jesienna pogoda zachęcała do wędrówki żółtym szlakiem turystycznym w rezerwacie przyrody „Głazy Krasnoludków”. Dzieci ze swoimi opiekunami zobaczyli skałki piaskowe o różnorodnych i malowniczych kształtach przypominających postacie, baszty, wieże, maczugi, zwierzęta, grzyby. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem niesamowitej przyrody. Żwawo i z uśmiechem na twarzy maszerowali leśnymi drogami. Po spacerze pierwszoklasiści dotarli na polanę, gdzie czekała na nich niespodzianka – ognisko rozpalone przez p. Michała (tatę Emilki). Każdy upiekł kiełbaski, potem wspólnie usiedliśmy do posiłku. Oczywiście znalazł się jeszcze czas na zabawę i rozmowy.

Dla małych tropicieli przyrody była to niezapomniana, pełna wrażeń przygoda, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

KJ