ZDALNA SZKOŁA

W związku z obowiązkiem realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość Urząd Miasta zadbał o doposażenie kamiennogórskich szkół podstawowych w sprzęt komputerowy, korzystając z możliwości uzyskania dofinansowania w ramach programu Zdalna szkoła

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) pozytywnie rozpatrzyło nadesłane wnioski, dzięki czemu samorząd zakupił 25 przenośnych komputerów za 70 tysięcy złotych.

19 maja w Ratuszu burmistrz Janusz Chodasewicz dokonał symbolicznego przekazania komputerów na ręce dyrektorów obu szkół.  Nasza szkoła otrzymała 12 laptopów, które trafią do potrzebujących uczniów i nauczycieli, od kilkunastu tygodni pracujących zdalnie w domu.

Zaplanowano również zakup kolejnej partii laptopów w ramach programu Zdalna szkoła+. Tym razem  Ministerstwo Cyfryzacji przyznało Kamiennej Górze na ten cel 75 tysięcy złotych.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.