XXV DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE SZKOLNE

21 stycznia odbył się etap szkolny Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Jego uczestnicy zaprezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach:

- młodsi  (klasy IV- VI)

- starsi (klasy VII – VIII)

W kategorii „młodsi”, uczestnicy wykonali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy. Natomiast starsi uczniowie musieli już zaprezentować dwa teksty literackie.  Występy recytatorów oceniały następujące osoby: p. Joanna Steczko, p. Joanna Filip oraz p. Irena Omachel. Weryfikacji podlegały: dobór repertuaru, interpretacja tekstów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po burzliwej naradzie jury przyznało nagrody następującym wykonawcom:

Kategoria „młodsi”:

I m. Karol Steczko – kl. 5c

II m. Marek Gładysz – kl. 5c

III m. Szymon Śnieżek kl. 5a i Oktawian Wasilewski kl. 5c

Wyróżnienia: Nikola Nowak kl. 6a, Hanna Bocheńska Lesiuk kl. 4b, Łukasz Janik kl. 4a

Kategoria „starsi”:

I m. Martyna Matusiak kl. 7c

II m. Natalia Jede kl. 8c

III m. Nikola Mongiało kl. 8b i Julia Maciaszek kl. 8b

W konkursie poezji śpiewanej do kolejnego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice: Aleksandra Majak oraz Angelika Wojtas z kl. 8c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia podczas miejskich eliminacji.

JF