„PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI” – SZKOLNE JASEŁKA 2019

19 grudnia w SP nr 2 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Tegoroczny spektakl nosił tytuł „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Część teatralna widowiska została przygotowana przez uczniów klasy 8b i 8c pod opieką pani Elżbiety Rosłon, zaś oprawą muzyczną zajęli się członkowie szkolnego koła muzycznego wraz z panią Alicją Kanią.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z nauczycielami udały się do sali 11, w której miały odbyć się jasełka. Zgromadzonym od razu w oczy rzuciła się świąteczna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłóbkiem, przystrojona choinka, mnóstwo świecących łańcuchów, a w dalszej części widać było tło wykonane z materiałów udekorowanych aniołkami i gwiazdkami. Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem p. Elżbiety Rosłon, która wszystkich przywitała i zaprosiła do obejrzenia widowiska oraz wspólnego śpiewania. Wśród zaprezentowanych kolęd oraz świeckich utworów o tematyce bożonarodzeniowej znalazły się: „Anioł pasterzom mówił”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Mędrcy świata”, „Gdy śliczna Panna”, „Jest taki dzień”. Uczniowie mogli także zobaczyć taniec do pastorałki pt. „Kolędnicy wędrownicy” w wykonaniu dziewcząt z kl. 8b. Na zakończenie jasełek pani dyrektor Anna Kalisiewicz podziękowała wykonawcom, nauczycielom za zaangażowanie i złożyła wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

Obsada:

Aniołowie: Nikola Mongiało kl. 8b,  Marcelina Pawlik kl. 8b

Archanioł Gabriel: Julia Matujza kl. 8b

Maryja: Kinga Bugaj kl. 8b

Józef: Emilia Klich kl. 8b

Mędrcy ze Wschodu: Julia Maciaszek kl. 8b, Martyna Kuś kl. 8b, Antoni Osmolak kl. 8c

Pasterze: Anna Żelazko kl.8b, Krystian Jasiński kl. 8b, Julia Paluch kl. 8b

Narrator: Amelia Biskupska kl. 8b