WYCIECZKA DO PARKU NAUKI I TECHNIKI W WAŁBRZYCHU

19 listopada grupa 12 uczniów uczęszczających na świetlicę środowiskową wzięła udział w wycieczce do wałbrzyskiego Parku Nauki i Techniki ExploraPark. Opiekę nad dziećmi sprawowały p. Roksana Kaliszewska i p. Iwona Uznańska. Po dotarciu na miejsce uczniowie zapoznali się z prezentacją przedstawiającą zasady korzystania z zabawek znajdujących się w sali. Po krótkim instruktażu przyszedł czas na pierwszy etap zajęć. Grupa uczestniczyła w lekcji pt. ,, Między matematyką a zagadką”. W czasie trwania spotkania dzieci  w sposób twórczy rozwiązywały zagadki matematyczne przeznaczone dla klas I-III. Wszyscy uczniowie szukali sposobów prawidłowego rozwiązania zadań. Nasi podopieczni dopasowywali pokarmy dla różnych zwierząt, a także układali historyjki obrazkowe. Po zajęciach uczniowie udali się do sali zabaw, gdzie mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych pomocy edukacyjnych. Rozwiązywali oni łamigłówki, tworzyli budowle z klocków oraz poznawali zjawisko anomorfozy. Uczniowie chętnie korzystali z krzywych luster oraz wielkich systemów rur pozwalających na rozmowę między sobą z dużej odległości. W trakcie niemal godzinnej zabawy dzieci miały także możliwość zrobić zakupy w sklepiku. Dzięki temu wyposażyły się one w wiele ciekawych zabawek rozwijających zdolności logicznego myślenia. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia grupa wraz z opiekunami wrócili do szkoły.

RK