„Z PIEŚNIĄ DO WOLNOŚCI”

20 listopada w SP 2 odbyła się audycja muzyczna pt. „Z pieśnią do wolności”. To kolejne w tym semestrze spotkanie z muzyką na żywo. W czasie występu artyści z Filharmonii Dolnośląskiej zaprezentowali naszym uczniom polską muzykę patriotyczną. Oprócz tradycyjnych pieśni żołnierskich takich jak: „Szara piechota” czy „Przybyli ułani pod okienko”, dzieci usłyszały także dzieła Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki. W ten sposób muzyczni gości przypomnieli im o tym, że w latach zaborów polscy kompozytorzy walczyli o podtrzymanie w rodakach ducha walki. Ich muzyka przekazywała treści narodowe, ale przede wszystkim krzewiła uczucia patriotyczne.

Zorganizowane spotkanie było dobrą okazją do wspólnego uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.

Dziękujemy za występ muzykom Filharmonii Dolnośląskiej, którzy tym razem zagrali na trąbce, waltorni oraz pianinie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję muzyczną pt.  „W poszukiwaniu prawdziwych świąt”.

ER