SZKOLNY FINAŁ AKCJI „ZŁOTY GROSIK”

W okresie od 15 listopada 2018 r. do 7 maja 2019 r. po raz kolejny uczniowienaszej szkoły uczestniczyli w akcji „Złoty Grosik”. Jej organizatorem był Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża wraz  z Zarządem Oddziału Miejsko – Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kamiennej Górze.

Celem akcji było uaktywnienie środowiska uczniowskiego i niesienie pomocy innym dzieciom. Zorganizowana zbiórka stała się zarazemkonkursem między poszczególnymi klasami na zebranie jak największej ilości grosików o nominałach 1, 2, 5 groszy. Monety z każdej klasy zostały zważone, następnie posortowane, spakowane i dostarczone dnia 10 maja 2019 r. do organizatora. Ogółem, w naszej szkole, udało się zebrać ponad 145 kg monet !!!

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: indywidualnej i klasowej.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klasy I - III:

I m. - kl. 2d (16 kg)

II m. - kl. 3a (13 kg)

III m. - kl. 1b (12, 3 kg)

IV m. - kl. 1c (11, 9 kg)

V m. - kl. 2b (11, 5 kg)

Kategoria klasy IV - VIII:

I m.kl. 8a (17, 4 kg)

II m. – kl. 5b ( 16, 1 kg)

III m. – kl. 7b, kl. 7c (po 13, 9 kg)

IV m. – kl. 4d (7, 8 kg)

V m.kl. 5d (5, 2 kg)

Wyróżnienia:  kl. 1a, 3b, 4a, 5e, 6b, 6c

Kategoria indywidualna:

I m. - Mateusz Mordarski kl. 5b

II m. - Mariusz Kubisiak kl. 3a

II m. - Wiktoria Kubisiak kl. 8a

III m. - Łukasz Janik kl. 3a

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!

Jednocześnie informujemy, iż 13 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 10:00 w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze odbędzie się podsumowanie akcji „Złoty Grosik”. Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie, gdyż w tym czasie zostanie rozstrzygnięty międzyszkolny etap konkursu.

Szkolny koordynator akcji

Elżbieta Rosłon