WYCIECZKA PRZYRODNICZA DO JAGNIĄTKOWA

9 listopada uczniowie klas 2b i 2d wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę przyrodniczą do Karkonoskiego Parku Narodowego w Jagniątkowie.   Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, udali się na przyrodniczy spacer leśnymi dróżkami. Celem zajęć edukacyjnych było poznanie wybranych gatunków drzew rosnących w karkonoskich lasach. Podczas wędrówki uczniowie zwrócili uwagę na pokrój drzew, ich korę, kształt liści, których było już niewiele na gałęziach. Uwagę drugoklasistów przykuły szare porosty pokrywające granitowe głazy i gałęzie drzew. Uczniowie dowiedzieli się, że porosty są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza. Gdy spotykamy je w lesie, to znaczy, że jesteśmy w rejonie o bardzo czystym powietrzu.

Na zakończenie wycieczki uczniowie upiekli pyszne kiełbaski na ognisku przygotowanym przez pracowników parku, po czym zjedli je ze smakiem.