SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022

„Wszystkie śmieci nasze są” - pod takim hasłem odbyła się 29. Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2022”, która na stałe wpisała się w ekologiczny kalendarz naszej szkoły.

W tym roku akcję - ze względu na warunki atmosferyczne - przeniesiono na 23 września 2022 r.. I tak pierwszego dnia jesieni, korzystając z uroków aury, uczniowie i nauczyciele  ruszyli w teren. Najmłodsi posprzątali najbliższe otoczenie szkoły, starsi zaś zebrali odpady z przydzielonych obszarów.

Akcja miała pokazać, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz przede wszystkim zmiana nawyków w codziennym życiu.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w akcji oraz za troskę o nasze wspólne dobro, jakim jest czyste środowisko.

Nie śmiećmy więcej!