„MODA NA RECYKLING”

5 września 2022 roku przedstawiciele naszej szkoły pod opieką pani Anny Kożuch wyruszyli do Warszawy, aby uczestniczyć w wielkim finale III edycji projektu edukacyjno- ekologicznego ,,Moda na recykling”.

Przed wielką galą uczniowie wraz z opiekunką zwiedzili najważniejsze miejsca  naszej stolicy. Dobre humory dopisały, a pogoda była przepiękna

Podczas finałowego pokazu mody z recyklingu, przygotowanego przez projektantkę Annę Kubisz dla Europejskiej Platformy Recyklingu Polska, uczniowie mieli okazję obejrzeć  pokaz gwiazd i spotkać się ze znanymi dziennikarzami. Wydarzenie poprowadził Zygmunt Chajzer, na scenie zaśpiewała Saszan, a muzykę do pokazu przygotował skrzypek Tomasz Dolski.
Miasto Kamienna Góra reprezentowała Ewa Brodnica, która pokazała na scenie bolerko wykonane z części maszyn serwisowych stosowanych w przemyśle samochodów ciężarowych. Strój został przygotowany razem z dziećmi podczas warsztatów artystycznych, które odbyły się 11 maja 2022 roku w kamiennogórskim Centrum Kultury. Warto wspomnieć, że Kamienna Góra była jedynym miastem z województwa dolnośląskiego, biorącym udział w tegorocznej edycji akcji.
Finał projektu „Moda na recykling” długo pozostanie w pamięci uczestników tego wydarzenia.