WYCIECZKA DO MOSZNEJ

20 listopada 2021r. Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Wałbrzychu zorganizowało  dla młodzieży wyjazd studyjny do zamku w Mosznej.  Celem projektu było przybliżenie społeczności Wałbrzycha i okolic historii oraz spuścizny Śląska Opolskiego, a także wzbudzenie zainteresowania historią wśród młodszego pokolenia. Pan Janusz Chomicz, nauczyciel fizyki w naszej szkole  i Ewa Chomicz zaprosili 6 uczniów z klasy VII i VIII do udziału w tej wycieczce. Przybliżyli uczestnikom historię rodu i zamku Tiele-Wincklerów. Grupa młodych ludzi miała okazję zobaczyć na własne oczy architektoniczne różnice między zamkami w Mosznej i Książu, dwie perełki kulturowe Śląska oraz porównać je. Uczestnicy zwiedzili sale pałacowe, piękny park pałacowy oraz oranżerię. Na koniec zjedli obiad w zamkowej restauracji. W drodze powrotnej wstąpili do Fabryki Robotów, aby obejrzeć roboty zbudowane przez pasjonata tej dziedziny.