TYDZIEŃ MAŁEGO CHEMIKA I FIZYKA

W  dniach od 22.11.2021 r. do 26.11.2021 r. w świetlicy szkolnej odbywał się Tydzień Małego Chemika i Fizyka. W tym czasie przeprowadzono dla najmłodszych cykl spotkań, podczas których dzieci mogły wykonywać różne doświadczenia.

W poniedziałek mali naukowcy odpowiedzieli na pytania: jak zachowuje się atrament w zimnej i gorącej wodzie? czy woda ma skórę? czy można zatopić olej w wodzie? We wtorek uczniowie wykonywali eksperymenty z balonami. Sprawdzali, czy można je napompować, nie używając ust ani pompki. Następnie tworzyli śpiewające balony. Ostatni eksperyment w tym dniu sprawdzał, czy można przykleić szklanki do balona. Trzeciego dnia doświadczeń mali chemicy i fizycy szukali odpowiedzi na pytania: co/kto miażdży butelkę? jak zatrzymać wodę w dziurawej butelce? czym jest fatamorgana? W czwartek uczniowie zastanawiali się, jak przejść przez dziurę w kartce oraz samodzielnie robili bańki mydlane. Ostatniego dnia eksperymentów wszyscy wykonali slime’a.

Cykl całotygodniowych zajęć niezwykle podobał się małym naukowcom, szczególnie jego zakończenie. Zajęcia prowadziły panie: Roksana Kaliszewska i Iwona Uznańska-Deniszczuk.