WARSZTATY CERAMICZNE „Z GLINĄ NA WESOŁO”

15 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3D uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. W trakcie zajęć prowadzonych w pracowni ceramicznej urządzonej w stylu góralskiej chatki z drewna trzecioklasiści poznali rodzaje gliny, jej barwy, pochodzenie i zastosowanie. Uczniowie mieli również okazję podziwiać unikatowe eksponaty, ręcznie wykonane przez „dobkowskie ceramiczki”. Wśród wielu pięknych wytworów z gliny dominowały anioły stanowiące motyw przewodni „Galerii pod Aniołem”.

Głównym zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie z gliny kubków według instrukcji i pod czujnym okiem prowadzących. Młodym rękodzielnikom samodzielne wykonanie kubków, mimo początkowych trudności, sprawiło wiele satysfakcji i zadowolenia. Po zakończeniu części warsztatowej i umyciu zbrudzonych w trakcie obróbki gliny rąk Agata oraz Bogusława Rudnickie podsumowały przebieg warsztatów ceramicznych, wyróżniając kilkoro uczestników drobnymi upominkami rzeczowymi wykonanymi w „Galerii pod Aniołem”.

Wszyscy trzecioklasiści z wielkim zadowoleniem i pełni wrażeń podziękowali prowadzącym warsztaty - p. Bogusławie i p. Agacie Rudnickim oraz p. Grażynie Grabskiej - za niezwykłe zajęcia i możliwość opanowania podstaw ceramiki.