WARSZTATY PIECZENIA PIZZY

16 listopada uczniowie klasy 2A ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kaczawskiej Chaty Chleba w Dobkowie na warsztaty „Od ziarenka do bochenka”.

Dzieci rozpoczęły zajęcia od rozpoznawania rodzajów zbóż oraz dawnych sprzętów kuchennych. Następnie p. Bogusia podzieliła klasę na cztery rodziny. Każda z nich wybrała swojego szefa, potem umyła ręce, założyła fartuchy i zajęła swoje stanowisko pracy. Po przeczytaniu przepisu i ustaleniu planu działania przyszedł czas na wspaniałą kulinarną przygodę. Samodzielne przygotowanie rozczynu, wyrób ciasta i formowanie go na blachy, wybór najlepszych składników na pizzę w zorganizowanym sklepiku oraz wypożyczanie niezbędnych przyrządów to nie lada wyczyn dla każdego drugoklasisty.

Po wyjęciu wypieków z pieca opalanego drewnem dzieci nie wierzyły, że własnoręcznie, bez pomocy rodziców i pań udało im się zrobić takie „cuda”. Zgodnie też stwierdziły, że jest to najpyszniejsza pizza, jaką jadły, bo w jej przygotowanie włożyły całe swoje serce:).

Wszystko dzięki współpracy, aktywności, zaangażowaniu oraz miłemu, domowemu klimatowi stworzonemu przez gospodynie - p. Bogusię i p. Agatę.

To był świetnie spędzony czas w atmosferze radości z czegoś, co zrobiliśmy razem i dla siebie. Na pewno powrócimy do tego magicznego miejsca.

KJ